Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves Bullmasztiff tulajdonos...

Kedves Bullmasztiff tulajdonosok! Milyen táppal etetitek a kutyátokat? Illetve kölyök korában mivel etettétek?

Figyelt kérdés

2014. máj. 17. 21:15
 1/4 Pusisz ***** válasza:

Az én bullmacim most 4,5 hónapos. Eukanuba (Puppy Large Breed) tápot kap, és mellé zöldkagylót (Noroflex napi 1x).

Napi 3-szor eszik, a vacsorához -akkor van több időm- kap mindig jól átfőtt sertés, vagy baromfi (esetleg marha) húst darabolva a táppal együtt. Jópofa, vidám kölyök.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mindegy melyik táppal eteted... Ki-mire esküszik... Valamelyik jobb minőségűt érdemes, mert nagytestű blöki csontozatát kicsi korban kell megalapozni! Kölyöknek: Naponta 3-szor 8-10 hónapos koráig minimum, utána napi 2-szer 1,5 évesig utána lehet 1-szer, de ha tudod ketté osztva jobb, mert kevésbé terheli meg a gyomrát!!! Azt olvastam valahol a neten, hogy :Kicsi korában se adj egyszerre sokat, mert "kibővül" a gyomra és hajlamosabb lesz a bélcsavarodásra. Lehet benne valami...

Ja, bár nem konkrétan táp, de etetés: Kaja után intenzív mozgatás TILOS! Sok sikert a Bullmához!

2014. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, köszi, hogy írtál. Az enyém 3 és fél hónapos, és én is eukanubaval etetek, és felmerült bennem, hogy nem túl erős neki ez a táp? Mert most hirtelen egy hét alatt 2.5 kilót hízott. 15 kilós egyébként a kisasszony. Napi 3szor eszik, alkalmanként 155 grammot. Jó kedvű, vidám, csuda egy pofa egyébként. :)
2014. máj. 18. 14:39
 3/4 Pusisz ***** válasza:
Minden kutya más és más... A mozgás mennyiségéhez kell etetni, ha nincs elhízva nem gond. Ne kerekedjen :) nagyon, akkor kicsit kevesebbet kell. Ne maradjon előtte csak kb 10 percig, annyi idő alatt megeszi ami elég neki. A zöldkagyló állítólag a gyors növekedés miatt érdemes, mert a csontok fejlődését elősegíti a nagy súlyhoz. Van aki azt mondja elég a jó minőségű táp, van aki szerint kellenek vitaminok, stb. Az enyém sokat rohangál (kertes ház) azután elborul szunyókál egyet. :) majd megint ugra-bugra. Ami a táp zacsiján fel van tüntetve szerintem az csak irányadó, több nem nagyon kell, az adott blöki fejlődését, étvágyát Te látod, és változtatsz ha kell... [link]
2014. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Óóóó, de szép! :) Enyém csíkos, és ő is eléggé ugra-bugra. Ezen is aggódtam, hogy nem gond-e a sok futkosás, meg felmegy az asztalra is :S, mármint az udvaron, de csak ha nem vagyok kint, de lebukott, mert láttam az ablakból, és értelmet nyert a felborogatott paradicsom palánta...De arra jutottam, hogy nem tudom lelassítani, meg kölyök még, gondolom később nem ez lesz. Kaját már így is 45 grammal kevesebbet kap, mint ami a zacskón van. Táplálék kiegészítőt kérdeztem én is, de azt mondta a tenyésztő, hogy ne adjunk neki. Kedden viszem dokihoz, akkor majd rákérdezek azért nála is. 2 hete voltunk, akkor még azon aggódtam, hogy mennyire sovány, most meg lehet csak szokatlan a szememnek, hogy nem lógnak ki a bordái. Amúgy semmiképpen nem mondanám kövérnek, de az lett meghagyva, hogy soványan tartsam.
2014. máj. 18. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!