Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kenneltől, kitől...

Melyik kenneltől, kitől érdeklődjek?

Figyelt kérdés

Majd valamikor(lehet évek múlva csak) szeretnék kutyát (első lenne). Olvastam, hogy egy groenendael nem olyan domináns, könnyen tanítható és jelenleg örülnék ha a kutyám egyben a "futótársam" is lenne és ők nagy mozgásigényűek.


Olvasom a kutyás könyveket, meg innen is igyekszem tanulgatni a kutyatartásról, nevelésről és olvastam ,hogy vannak akik már évekkel a kutya megvétele előtt felveszik a kapcsolatot a tenyésztővel. Én is szívesen tennék így de szeretném megkérdezni előtte hogy ki mit tapasztalt,melyik a legjobb kennel, kik lennének nyitottak ha írnék nekik így, hogy még nem aktuális,de tanulni szeretnék róluk és az árakat költségeket is megtudakolhatnám, hogy meddig kell még spórolni:)) előre is köszi



2014. máj. 18. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is néz szét az összes weboldalon és akinek a munkája, kutyái tetszenek akkor vagy írj rá email-ben vagy nézd meg, hogy nincs-e rajta FB-n és ott érdeklődj. Beléphetsz FB-n a fajta csoportjába is.
2014. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha beírod a keresőbe,hogy groenendael / belga juhászkutya kennelek,tudsz nézelődni a magyarországi,de akár a külföldi kennelek közt is-időd pedig erre,mint a tenger,hogy a neked megfelelő típusú kutyát tenyésztő kennelre rátalálj.:) Amire mindenképp figyelj oda,az az,hogy a kutyák legyenek szűrve örökletes betegségekre,illetve nem árt az sem,ha van egy pár kiállításon,munkában stb elért eredményük,továbbá a kutyák szépek,típusosak. A tenyésztő bemutatkozását is érdemes olvasni,mit tart fontosnak a kutyáinál (jellem,küllem,munkakészség,egészség),vannak-e céljai a tenyésztésben,mindig különböző párosításokat használ-e,ilyesmi. Az ára egyébként 150.000 ft körül reális,de persze ez attól is függhet,hogy csak hobbi célra,mondjuk a kocogáshoz szeretnél-e majd kutyát,vagy akár kiállítási,tenyésztési terveid is vannak-e vele (utóbbi esetben többe kerülhet egy ígéretes kölyök). Sajnos nekem személyes tapasztalatom nincsen a hazai gröni tenyésztőkkel,de ha a fentiek alapján keresgélsz,remélhetőleg sikerül az ideális kennelt megtalálni.:)
2014. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) amúgy hobbi célra kéne. akkor a legfontosabb tényező az egészség legyen igaz? amúgy itt valaki azt írta hogy ő nem hallott róla hogy ennél a fajtánál is olcsóbban adnák hobbi célra a kutyust... még ezekben a dolgokban nem vagyok jártas:)de az argentin dogoknál olvastam,hogy színhiba miatt sokkal olcsóbb lehet stb...
2014. máj. 18. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Színhiba miatt olcsóbb ,de azért nem adják a hobbira szántat olcsón mert lehet, hogy aztán nem is hobbira lesz hanem tenyésztésre is melléje.
2014. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de hát nincs ilyen ivartalanítási kötelezettség a szerződésben ha hobbi célra veszem? vagy ez nem mindenkinél van így? és amúgy akinél így van az lehet hogy vállalja hogy ő megcsinálja vagy ez nem jellemző?
2014. máj. 19. 11:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy gröninek azért kevés lesz a futkosás, azt remélem, sejted :) Elég intelligens fajta, szellemi kihívásra is szüksége van.
2014. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jaa persze utánaolvastam meg alap a kutyasuli és tényleg jó sokat foglalkoznék vele minden téren...de sajnos még nincs itt az idő:/
2014. máj. 22. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!