Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Át lehet térni a napi egyszeri...

Át lehet térni a napi egyszeri étkezésre? Vagy még korai?

Figyelt kérdés
8 és 9 hónaposak. 2× kaptak eddig enni, reggel és este. A szuka mostanság nem nyúl a reggeli ételhez, emiatt el is vittük orvoshoz, aki azt mondta, hogy lassan át kellene térni a napi egyszeri azaz esti étkezésre. Viszont a kan ugyanúgy fal reggel is, ahogy este. Szerintetek át szoktathatom őket? Vagy még korai?
2014. máj. 18. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mekkora kutyákról van szó. Mert én nagytestű kutyát (30 kg fölött), nem etetnék napi egyszer. Nálunk a rottweiler élete végéig kétszer fog enni kapni naponta, míg a közepes testűm egyszer eszik.
2014. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
10 és 16 kilós kutyákról van szó. Köszönöm a választ.
2014. máj. 18. 11:53
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Akkor szerintem nyugodtan. Egyébként is egy éves kortól ajánlott, a 8-9. hónapban már belefér szerintem. Viszont az a kutya, amelyik szívesen megeszi a reggelit is, nyugodtan ehet még kétszer, szóval ha nem muszáj, akkor ne térj át az egyszerire!
2014. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szukánál, ha többet adsz akár napi kétszer, akár napi egyszer, ugyanúgy nem fogja mindet megenni. Adjál kevesebbet, akkor éhes lesz és nem fog törődni azzal, mikor kap enni, meg fogja enni, amit elé teszel.
2014. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!