Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám meg tanítani...

Hogyan tudnám meg tanítani németjuhász kutyámnak a kuszást és a fekve forgást?

Figyelt kérdés
Ja és még az ajtó becsukást? Ki tudja az ajtót nyitni de becsukni nem.
2014. máj. 19. 09:08
 1/1 anonim ***** válasza:
78%

A fekve forgást úgy tanítottam, hogy fektetés után egy jutalom falatot emeltem a feje fölé és elkezdtem húzni az orra előtt oldalra, közben mondtam a parancsot, hogy "forog" és amikor átfordult akkor megkapta. 3-4 gyakorlás után már tudta, hogy a forog mit jelent és utána már az ujjammal mutattam neki ugyanazt a félkör mozdulatot mint amit a jutalomfalattal csináltam.

A kúszásnál szintén fektetés, elkezdtem hátrálni és megcsapkodtam a lábam ami a hívást jelenti közben mondtam, hogy "kúszik". Mivel a fektetésből nem lett kioldva így muszáj volt kúszva jönnie. Először kb 1-2 méter volt csak a távolság köztünk aztán ezt növeltük. Ha megpróbált mégis felállni vagy félig felállva jönni akkor mondtam, hogy "nem", visszaküldtem az eredeti helyére és megint fektetés, elölről az egész.

Az ajtó nyitást, csukást nem tanítottam, de ugyanazon az alapelven ahogy kinyitni megtanítottad mennie kellene a becsukásnak is.

2014. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!