Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulikutya (keverék) hajának...

Pulikutya (keverék) hajának vágása?

Figyelt kérdés

Első kérdésem az lenne, igaz-e vagy tévhit, hogy ha a pulikutyának a haját levágják akkor megvakul?

Valamint egy pulikutya keveréknek a haját mennyire szabad levágni?



2014. máj. 19. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk fajtatiszta fehér pulink van.Minden évben ilyenkor májusban megnyírjuk (mint a birkákat) és köszöni szépen nem vakult meg, sőt nagyon hálás amiért megszabadítjuk a téli subától. A legfontosabb, hogy a fülénél lévő toklászos gubancsot akkor is ki kell néha nyírni, ha az egész kutyát nem nyírod meg, mert attól folyik a szemük. :D
2014. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mivel nagyrészt a szemüket ször takarja igy a hirtelen világosságtol szokott gond lenni. a szeme elött vagy ne nyird le, vagy csak icipicit, vagy borus idöben. a hirtelen napfény az, ami nem jo neki. én ugy szoktam, hogy a szeme elött meghagyom, mindenhol máshol levágom :D szintén keverék. bár a kérdésem az lenne, mivel vágjátok? mert szükségmegoldásként tavaly egy sima olloval csináltuk, mert amikor hozzánk került nem lehetett látni melyi kaz eleleje, melyik a vége. azota kuyaformája van, de mivel összeáll ilyen nemezes a szöre, sajnos én nem értek hozzá, mivel és hogy kellene ápolni. mamáméknál van a kutya, igy nem sürün látom, de ebben tudnátok segiteni, mivel érdemes, és hogyan?
2014. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is ollóval nyírjuk, miután a hajvágó nem vitte. Óvatosan és ne túl közel, nehogy belenyírj és nagyon vigyázni kell a nemi szervnél is (miénk fiú) na meg a feneke a téli nagy sörény után néha teljesen begyógyul és már alig tud kijönni aminek ott ki kéne jönni. Ez nem valami guszta, de jót teszel vele neki. Mi is árnyékos helyen és időben szoktuk nyírni, nem a tűző napon és mi teljesen lenyírjuk a szeme körül is. Annyira muris, hogy minden évben kölyökkutyánk van, sőt sokan megkérdezik, hogy :Nektek új kutyátok van? :D
2014. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A miénk már sajnos nem él(fekete, fajtiszta volt),de mi is minden évben megnyírtuk ollóval, amennyire lehetett a szeme előtt pedig mindig hagytunk egy kicsit, én is ahhoz tudnám hasonlítani, mikor a bárányt megnyírják.
2014. máj. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz, de szoktak hagyni neki, mert nagyon világos lenne a szemének hirtelen. Nekünk egy korcsunk volt, még keveréknek se mondtam volna azt a drágát:) Imádtuk, néha ollóval nyírtuk, de rájöttünk, hogy egy délutánt és ennyi idegeskedést ez nem ér meg. Kutyakozmetikus vidéken egy ötösért megnyírja, és a kutya is boldog, meg mi is.:)


A kérdező egy csomószor leírja azt, hogy "haját":D:D

2014. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyönyörű maszkos-fakó pulim van lassan 10 éves és soha nem nyírtuk. Törzskönyves, fajtatiszta a tenyésztője is azt mondta, hogy nem kell. Meg kell tanulni kezelni a bundájukat.Szerintem meg is ölne minket ha megnyírnánk :D
2014. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :D

Mi is ollóval nyírtuk, mert az volt kéznél, és egyszerű volt, mivel körülbelül fele arányban van benne puli, ezért nem nő annyira a szőre. Leginkább a kis összeállt csomókat vágtuk le. A (haját :P ) szeménél a szőrt már többször is levágtuk, csak mostanában valamiért megmaradt, és inkább rákérdeztem a biztonság kedvéért. :)

Egyébként világos barna, inkább zsemleszínű, tehát a fényt nem igazán zárja el a szemétől.

u.i: :DDD a haj megnevezés valamivel egyszerűbb és emberibb azért használtam :)

2014. máj. 19. 12:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy egy kutyának nincs haja!!!
2015. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!