Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyesen járt ez az állatorvos...

Helyesen járt ez az állatorvos szerintetek?

Figyelt kérdés

Munkatársam mesélte tegnap, hogy el kellett altatni a kutyájukat, mert epilepsziás rohamot kapott, és nem reagált a doki egyik gyógyszerére sem. Fél éves volt a kutya, és hiába kapott gyógyszert, nem hagyta abba a rohamot.


Tőlem kérdezte, hogy ez agyi betegség-e? Mondtam, hogy nem, hanem idegrendszeri, és simán örökölhette. De nagyon furcsának tartottam az esetet, mert ilyenkor az állatorvosnak nem terápiát kellene alkalmaznia? Ahelyett hogy rögtön elaltatja? Olvastam, hogy szinte tünetmentessé lehet tenni az epilepsziát, pl nyers etetéssel. De persze ezt már inkább nem mondtam neki, mert így is nagyon padlón volt lelkileg.


Szerintetek?


2014. máj. 19. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez egy kutya. Az embernél csinálunk terápiát, de egy állatnál, főleg ami nemhogy vmi homeopátiás "etesd nyershússal" próbálkozásra (attól egyébként mindenféle betegséget, élősködőt összeszed), de komoly gyógyszerekre sem reagál, annál szvsz tökéletesen érthető hogy nem hagytk tovább kínlódni a szerencsétlent.


PS: az agy az idegrendszer része.

2014. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, h a munkatársad beszéljen a tenyésztővel, akitől vette. Egyébként te írtad, h nem reagált a gyógyszerekre.
2014. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Minek okoskodsz bele olyanba, amihez nem értesz?


#2: Szerintem szaporított kutya, szóval a tenyésztő nem játszik... De az helyénvaló, hogy egymás után bead a kutyának, teszem azt vagy 5 féle gyógyszert és a végén elaltatja? Meg a gazdát se tájékoztatja semmiről.

2014. máj. 19. 17:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha egy 6 hónapos kutya ilyen sulyos tüneteket produkál, akkor nem kizárt, hogy az állatorvos helyesen döntött. Ugy olvasom a leirásodból, hogy próbálkoztak már nála több mindennel. Sajnos van olyan eset, amikor ez a leghumánusabb megoldás az állattal szemben.
2014. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az epilepszia nem egyféle.... Simán lehet olyan súlyos már az első roham, h a kutyának az a legjobb ha elaltatják. Ritka, de van ilyen. Ha nem lehet kihozni belőle, h legyen egy tiszta pillanata a kutyának, akkor nincs más választás. Vannak esetek amikor gyógyszerrel teljesen kontrollálható és a kutyának például egész életében nincs 2-3 rohamnál többje, van amikor gyógyszer mellett is rosszabbodik, van, h a gyógyszerváltás vagy a dózis megváltoztatása segít, de vannak reménytelen helyzetek. Nem voltál ott, nem vagy orvos - és szerintem kételyt ébreszteni a gazdiban, h nem tett meg mindent a kutyájáért nem szerencsés és felesleges belső feszültséget generálhatsz neki.
2014. máj. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az epilepszia nagyon sok formában jelentkezik, sok kutya évekig tünetmentes megfelelő gyógyszerrel kezelve, sok kutya már az első nagyrohamba belehal :(

Hála Istennek nem ismerek egy epilepsziás kutyát sem az ismerőseim körében. Egy viszont volt, még évekkel ezelőtt. Egy szaporítótól vásárolt mopsz, 4 évesen jött elő nála, és egy hét alatt eljutottak odáig, hogy a kutyának óránként voltak nagyrohamai :( Őt is el kellett altatni.


Valószínűleg jól döntött az állatorvos, de ez sosem fog már kiderülni.

2014. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) Azért nem semmi, egy ilyen fiatal kutyán ilyen súlyos epilepszia... De persze nem keltettem kételyt a gazdiban, mert így is megsiratta a kutyát, én meg nem akartam kombinálni úgy hogy lehet nincs is igazam.
2014. máj. 19. 22:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
abban viszont segithetsz neki, hogy tájékoztatod, hogy legközelebb mire figyeljen a kiskutyavásárlásnál.
2014. máj. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!