Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok közepes méretű...

Ajánlanátok közepes méretű kutyafajtát? Kertes ház (kinti kutya), egy 6 és egy 2 éves gyerek. Nagy terület, idő lesz a kutyára. Rövid szőrű legyen.

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor tenyésztőt is ajánljatok. Retrivertől az amstaffig bármilyen fajta jöhet!
2014. máj. 19. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az amstaff és a hasonló rövid szőrű kutyák nem valóak kintre. Retrieverből is inkább a golden, mint a labi, pont a szőre miatt.
2014. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És a cane corso? (tudom, az nem közepes méretű) Az sem való kintre?
2014. máj. 19. 18:35
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Akik válaszolnak, legalább kis lövésük legyen arról amiről írnak.... labrador származását tekintve északról származik, kitenyésztésenek célja meg minő meglepő, nem az h családi kutya legyen, hanem h egy vízből - igen, hidegből is - apportírozó vadászkutya. Ergo, talán a magyar télben sem fog megfagyni...


Ha ennyire nincs elképzelésetek, akkor egy menhelyet kéne meglátogatni, ahol elmondjátok, h milyen tulajdonságai legyenek, vagy épp h milyenek biztos h ne, és az alapján javasolnának Nektek kutyát. Én a saját kutyámat 1,5 évesen innen hoztam el...az egyik legszimpatikusabb menhely szerintem:

[link]

2014. máj. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én tenyésztőként biztos azzal kezdeném, h megkérdezném, h az első évben mit terveztek a kutyával...
2014. máj. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én a labit ajénlanám.Szigetelt, télen szalma, vagy valami ilyesmi mellett lehet kint tartani.Az én labim is kinti, jó meleg háza van, csak hát télen nem ajánlom a takarót mert ha belemegy a hóba a kutya és utána a házába akkor a takaró egy kicsit vizes lesz.Nálunk azt mondta a tenyésztő hogy szalma helyett forgácsot rakjunk a kutya házába.

És azon kívül még is mennyi időt, naponta hányszor sétáltatnátok a kutyát? Mégis mennyi időd lenne rá naponta?

2014. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
* ajánlanám
2014. máj. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Elképzelés van, de hátha mond vki olyan fajtát, ami nem jut eszembe.

Kutyaház van, rendesen leszigetelve.

Szátóföld van mellettünk, bármennyit tudom sétáltatni, kutyasuli is van a közelben.

2014. máj. 19. 21:15
 8/15 A kérdező kommentje:

* szántóföld

"az első évben mit terveztek a kutyával?"

Erre mit kéne válaszolnom? Családi kutya, esetleg egy kis házőrzés. És mi van a "többi évvel"?

2014. máj. 19. 21:17
 9/15 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, hogy milyen kutya NEM való nekem (és a családomnak).
2014. máj. 19. 21:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Abból sok mindent le lehet szűrni h az első évben hogy gondolják a gazdák a kutyatartást...ugyanis az mutat egy irányt. Nem bántásból, de aki erre a kérdésre nem tud nálam egy tudatos választ adni, az pl. tőlem nem kap kutyát (ez ugye rád nem vonatkozik, mivel nem is akarsz :D). Ugyanis ez olyan mint a gyerekvállalás - látszik h melyik szülő neveli tudatosan a gyerekét és melyik "ahogy esik úgy puffan" elven. Kutyatartásra ez ugyanúgy igaz...sőt, még inkább. A további éveket meg kb determinálja az első...vérmérséklettől függően lineárisan vagy exponenciálisan :P
2014. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!