Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet kölyökkutyát...

Mikortól lehet kölyökkutyát tanítgatni?

Figyelt kérdés
Ül, fekszik, gyere ide, hozd vissza... Ezt már 10 hetesen is elkezdhetjük?

2014. máj. 19. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Porszem amint elhoztad
2014. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem először pont elég annak a kiskutyának, hogy meg kell tanulnia a szobatisztaságot, meg hozzászokni a pórázhoz, emberekhez, állatokhoz.

Utána jöhetnek a bonyolultabb dolgok. Egy pár hónapos csecsemőtől sem várja el senki, hogy írni tanuljon. Már csak azért sem, mert alkalmatlan még a keze az íráshoz.

Kb így van a kiskutyákkal is. 4-5 hónaposan már megpróbálkozhatsz vele.

2014. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Az én kutyám 3 hónapos, egy hete van nálunk de csak még az ült tudja.Én még várok az én kiskutyámmal pár hetet hogy minket is jobban megszokjon, meg még nem is volt sétálni, pórázhoz sincsen szoktatva.Másrészt pedig sosem marad nyugton, így nehéz őt tanítani.

Ellehet már kezdeni szerintem tanítani, de csak lassan, naponta párszor 5-10 percet, és játékosan tanítsd őt! Mármint... na mindegy. :)

2014. máj. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Természetesen. Szerintem jobb minél korábban, de ne várj tőle nagy csodákat még nagyon kicsi. Mindenesetre nem baj, ha már hallja ezeket a vezényszavakat :)
2014. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amint hozzád kerül egyből tanul, ilyenkor van a legfogékonyabb korban, ne halogassátok a tanítást. Ha 10 hetesen hozzátok el, akkor onnantól kezdve, de egyébként 8 hetes korától nyugodtan lehet tanítgatni MINDENRE egy kiskutyát. :)
2014. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos kutyusom van most. 15-20 méterről megy az ültetés fektetés. Az állítás még csak 5-10ről. A lábnál követéses már egész stabil majd lehet szorosabb de az még rá.. amúgy a kutya pörög, forog, tolat, pacsit ad, be tud jönni lábához meg a lábaim közé is ha azt kérem, felugrik az ölembe, ha felemelem a lábam akkor átugorja.

Most kezdjük az előre küldést, és azt hogy úgy kukucskaljon át valami alatt hogy a feje felett kapaszkodik :D


És mielőtt megkapom. A kutyának van kölyökkora ezeket a dolgokat napi 3-4 szer 5 6 percben tanulunk utána meg vagy 20 perc játék van vagy labdázás. Azaz naponta 20 perc kb hogy ennyit tud, és nagyon élvezi amikor foglalkozunk így is vele.. meglátja a klikkert és ki kell magából úgy örül.. pedig amúgy is szoktunk játszani de az ilyen közös dolgokat nagyon élvezi

2014. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amint hozzátok kerül, érdemes legalább az alapokat tanítani, de egyszerre mindig csak egyet. Ha keveri a vezényszavakat (ha kell ha nem ül, vagy felcseréli az ül fekszik-et vagy ilyesmi) akkor kicsit vegyél vissza a tempóból. Minden nap gyakorold vele a tanultakat, és minden tanulást egy már profin begyakorolt trükkel zárj, hogy jó érzés maradjon a kutyában. Ja és egyszerre egy ekkora kutya nem tud sokáig koncentrálni, de nem szabad hagyni, hogy elkalandozzon ezért inkább csak 5-10 perceket gyakoroljatok egyszerre.
2014. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos,nekem egy 3 hónapos rövidsz.magyar vizslám van,de hazahozatala után 1 nappal már megtanulta egy 5 perc alatt az ül,fekszik szavakat.10 hetesen meg már a marad,pacsit is tudta,visszahozta a labdát,és mikor letettem a kajával teli tálkáját a földre,ügyesen leült,és addig várt,míg azt nem mondtam neki, hogy Ehetsz!.Igaz,ő egy VIZSLA, és nagyon gyorsan tanul.Ja,és kan kutyus.
2017. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!