Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vannak Csongrád megyében...

Hol vannak Csongrád megyében OKJ-s kutyakiképző tanfolyamok?

Figyelt kérdés
Most érettségizem, és szeretnék kutyakiképző lenni, mindig is ezt akartam csinálni, de fogalmam sincs, hogy hol, és hogyan kezdhetnék hozzá. Az érdekelne, hogy milyen végzettség kell hozzá,Csongrád megyében hol találok ilyet, és hogy kell-e valamilyen gyakorlat (ugyanis olvastam más oldalakon, hogy szükséges 2 év gyakorlat) és ha igen, azt hogyan tudnám megszerezni.

2014. máj. 19. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
egyik megyében sincs, ugyanis megszűnt.
2014. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem is baj szerintem. Papírtól nem lesz senki kutyakiképző.


Kezdd ott a dolgot, hogy a saját kutyáddal kutyaiskolába jársz és először őt képzed ki segítséggel, aztán ha szerencsés vagy, olyan lesz a kapcsolatotok a kiképződdel, hogy segíteni fogja a szakmai fejlődésedet. Érdemes többel is tartani a kapcsolatot, több módszert megismerni, versenyekre járni. Ehhez nem "szükséges" x idő gyakorlat, ez maga a gyakorlat. Tapasztalat kell ahhoz, nem kevés kutyával, hogy kiképző legyél, amit egy OKJ-s tanfolyam nem tud biztosítani. Nem is a papírt nézik a kutyások, amikor kiképzőt választanak, hanem azt, hogy az illető mit ért el a saját kuyáival és hogy a tanítványait milyen szintre tudta kiképezni.

2014. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Amíg volt ilyen képzés, addig se volt semmi értelme, mert a szakmát nem lehet egy ilyen tanfolyam alatt megtanulni, munkahelyet, megélhetést pedig nem biztosít ez a papír.
2014. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mondjuk először nem árt, ha van egy saját kutyád, és elkezesz vele sulizni.
2014. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van saját kutyám,egy 2 éves staff szuka jártunk kutyasuliba elég sokáig, de úgy éreztem hogy amit akarok hogy tudjon, azt én is megtudom neki tanítani, nem kell ezért külön fizetnem valakinek, csak oda kell figyelnem rá, és foglalkoznom vele, ami be is vált. :) Volt már nem is egy kutyussal dolgom, mármint ismerősök mondták hogy segítsek nekik ilyen alapdolgokat megtanítani a kutyájuknak, és eddig sikerrel is vettem az 'akadályokat'. :)

Szerettem volna kicsit komolyabban foglalkozni ezzel, de akkor ez csak álom marad úgy látom..

Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 21. 21:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont az az iskola lényege, ha ügyes vagy, egyre többször, többen fogják kérni a tanácsodat, és ha a kiképző is ugy látja, akár csoportot is kaphatsz. A kiképzés lényege, hogy minén több idegtipusú kutyával megismerkedj, és tudj gondolkodni, kombinálni, hogy egy adott egyed számára mi a legmegfelelőbb.
2014. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!