Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 éves gyerek mellé ti...

1,5 éves gyerek mellé ti fogadnátok örökbe felnőtt német dog kutyust?

Figyelt kérdés
Először kiskutyát akartunk, de nem biztos hogy az lenne a jó döntés. Amíg felnő, addig a méretei miatt játékból is okozhat sérüléseket, főleg egy kisgyereknek, ezért arra gondoltam, hogy megbízható helyről örökbe fogadnánk egy jámbor, már felnőtt kutyát, aki kinőtt az ugrabugrálós kölyökkorból. Szerintetek?

2014. máj. 20. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
ajánlottabb a felnőtt kutya, de tényleg csak olyanhelyről ahol öbbször is megtudjátok látogatni, és tudnak együtt játszani akár órákig, hogy lássátok hogy milyen a kutya természete
2014. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 látogatásból ez nem derül ki? Elég messze van... :-/
2014. máj. 20. 13:04
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Ekkora gyerek mellé semekkora kutyát nem vinnék haza.

Majd 3-4 év múlva amikor már megérti a gyerek,hogy nem szabad a kutya szájába mászni,elvenni előle a kaját,stb.

2014. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ezzel nem értek egyet , ne haragudj. Nyilván felügyelet mellett maradhat csak kettesben a gyerek és a kutya, a szülő felelőssége vigyázni rá, de szerintem kifejezettem jót tesz a gyereknek, ha van négylábú körülötte. Én is kutyával nőttem fel, nagyon kellemes emlékeim maradtak arról az időszakról. A dán dog egyébként is legendásan gyerekbarát fajta.

A másfél éves fiamnak, pedig hál isten már most meg tudom magyarázni, mit szabad és mit nem. :-)

2014. máj. 20. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Ahonnan hoznád a kutyát, megkérdezted, milyen a természete, miképpen élt idáig?
2014. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
persze! mindennek utánajárok és a menhelyen is nagyon segítőkészek!
2014. máj. 20. 16:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne gond vele, de tényleg szigorúan felnőtt felügyelettel lehet még a fiaddal! :) bármennyire jámbor, balesetek véletlen is bekövetkezhetnek, főleg ha a kutya ekkora :) ismerősőmnek is vannak otthon 2-3 német dogjuk és a huga most 7 éves asszem, lényeg h ő is velük nőtt fel és imádja őket, szerintem is egy jót tesz egy gyereknek ha kutyával nő fel :)
2014. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam meg anno járni, hogy a felnőtt hatalmas német dogunk farkába kapaszkodtam. Ha anyám tisztába tett és ordítottam, akkor a kutya a mancsával "ráütött" anyám kezére, hogy ne bőgessen. Szóval semmilyen kárt nem tett bennem, valóban legendás a gyerekszeretetük.
2014. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!