Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha falkavezérként szeretnék...

Ha falkavezérként szeretnék viselkedni mindig magam mellett kell sétáltatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Mikor van az a pont amikor szabadjára engedhetem a gyeplőt és bóklászhat a kutyám a fűben.

2014. máj. 21. 18:18
1 2
 1/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
83%
Nem azon múlik a falkavezérség, hogy a kutyád melletted sétál,hanem azon, hogy amikor hívod, szinte azonnal visszajöjjön hozzád. Ahhoz, hogy az első szóra vagy maximum a másodikra vissza is jöjjön ahhoz neked is közre kell működnöd, mégpedig úgy,hogy a visszatérő kutyát megdicséred minden alkalommal. Tehát a kutyának örömmel kell visszamennie hozzád és ezt neked jutalmazni kell.
2014. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
cesar milan videójában láttam és ott mondta, hogy falkavezérként viselkedő gazdi séta során maga mellet tartja a kutyát. Ez eddig érthető, csak az nem hogy mikor engedhetem szimatolni,bóklászni, amikor nem magam mellett sétáltatom, hanem megy kedvére amerre akar(a póráz határain belül)
2014. máj. 21. 18:36
 3/11 Zowie ***** válasza:
82%
Szia! Én ezt úgy oldom meg, hogy betonon lábnál kell jönnie és mikor füves részhez érünk akkor mehet, szimatolhat amerre ő szeretne:)
2014. máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Zowie ***** válasza:
82%
beton helyett járdán mielőtt valaki belekötne:)
2014. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: addig nem mehet előre, amíg meg nem engeded neki. Érdemes a sétát mindig láb mellett (vagy legalábbis valahol a közelben mögötted) kezdeni és befejezni, de egyébként ha elengedted, mehet, amerre lát. Legalábbis amíg mást nem mondasz neki.
2014. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! :)
2014. máj. 21. 19:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyen egy szavatok arra, amikor engeded a kutyának, hogy kedvére szaglásszon, pl. "Mehetsz" vagy hasonló. Így tudni fogja, hogy amíg nem mondod neki, addig láb mellett kell sétálnia.
2014. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha a kutya általában jól nevelt, szófogadó, akkor nem kell ezt véresen komolyan venni. Ha próbálkozik, makacs, akkor viszont nem árt betartatni :)

Kis időt láb mellett, majd hadd menjen. Persze póráz nélkül is legyen lehetősége sétálni, futkosni!

2014. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én úgy engedtem szabadon sétálni (persze olyan helyen ahol már nincsenek házak mert falun lakok és harciasak más kutyákkal)hogy először csak a pórázt engedtem el és ha hívtam visszajött megdicsértem később már levettem róluk a pórázt és ugyan úgy a közelembe maradnak még ha erdőbe sétálunk akkor is ha hívom visszajönnek (már ha meghallják mert öregek és kicsit süketek)
2014. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ha pórázon sétáltatom akkor láb mellett jön, illetve ha leveszem róla, akkor is ott kell maradnia, mondjuk feledékeny a kicsike ezért néha emlékeztetnem kell ilyenkor hogy lábhoz. :) Akkor mehet bóklászni, ha azt mondom hogy "mehetsz", ezt egyébként nagyon könnyű megtanítani neki. Elém is mehet, de ha túl messze megy akkor mondom neki hogy "vissza" vagy "várj meg", és akkor megáll. :) Egy éves múlt, és nincs sok gond a falkavezérséggel, bár van még mit csiszolni rajta, de pl. behívható és most ezen volt a hangsúly.
2014. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!