Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen rossz híre lenne a...

Ilyen rossz híre lenne a rottweilernek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Eléggé. Az a baj, hogy nem az embernek van rossz híre, a gazdának, aki nem tudta megnevelni. Csak megvette, mert menő. Tudnék erre egy videót mutatni, nem rottweileres, de tanulságos.
2014. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Egyik nap nem záródott be teljesen a kocsi kapu, és a kutya kiment. A kerítés előtt szaglászott, és mikor arra jött egy hölgy a kutyájával azzal játszott volna, de az illető azt hitte hogy bántani akarja a kutyáját, és jajveszékelni kezdett, mire minden szomszéd kiszalad, SŐT valaki értesítette a rendőrséget, hogy egy félelmetes kutya garázdálkodik az utcában. (én nem tudtam az egészről, bent voltam a házban)

Azt elismerem hogy hibás vagyok, hisz az én kapum romlott el és jutott ki rajta a kutya, de maximálisan jól nevelt, ok nélkül senkit nem bántana, de kb. akkora felhajtást csináltak belőle, mintha az állatkertből egy oroszlán szabadult volna el.

Nem győztem a szomszédoktól bocsánatot kérni, bizonygatni, hogy nem akart semmi rosszat a kutya, a hölgynek aki a kutyát sétáltatta még egy csokor virágot is vittem, mégis még napokkal később úgy vontak felelősségre, mintha embert öltem volna.

Ja, Budapest egy külső kerületéről, zöld övezetről van szó.

2014. máj. 21. 19:52
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Azért bevallom, nekem már kinézetre sem bizalomgerjesztő, persze tudom, chocito, ne ítélj elsőre!

Itt például gazdi azt hiszi, hűűű de okos vagyok, marha jól megneveltem a kutyit, aztán megnézném mi lenne, ha elszabadulna egyszer....

https://www.youtube.com/watch?v=qZlgrUb0RbA

2014. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Azt leszámítva hogy a videóban pitbull van... :D
2014. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

Rossz híre van ,igen sok kutyatámadás okozója a fajta, eleve örzővédő tehát ember ellen nevelhető,és mivel nagytestű ezért ha olyanja van és valamiért bemérgeli magát ,bizony életveszélyes kutya. Ezért szerintem egyáltalán ne csodálkozz, hogy riadalmat kelt egy gazda nélküli roti az utcán.

Hogy te tudod hogy nembánt az nem jelent semmit, ezt rajtad kívül nem tudja senki és amúgy el se hinnék. Az utcán a másik kutyára rárontó ebek is mind a "nembánt" fajta képviselői.

2014. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azt leszámítva első válaszomban hozzátettem, hogy igaz, hogy nem rottweiler, de tanulságos.
2014. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Sorry, nem láttam, igazad van!
2014. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen, rossz híre van, de ezt azért szerintem minden rottweiler tulajdonos pontosan tudja is! Szóval nem tudom miért van ezen meglepődve.
2014. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a híre mert nagy testű és agresszív ha rosszul tartják (amúgy a csivava 100x rosszabb azért nincs rossz híre mert az fel lehet rúgni ha bokára támad a rotit nehezebb) de akinek rotija van és rendesen tarja soha többet más kutyát nem akar majd egyáltalán nem agresszív, kisgyerekkel is nagy jól kijön (mellettük nőttem fel még is élek, soha nem morgott rám agresszióból)
2014. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Az a videó egy baromság... láncon levő kutyának gügyög a fazon és mivel valószínű a sajátja, tudja mit mikor fog csinálni. És nem mellesleg gyakorlatilag a kutya cselekedeteit kommentálja...

Amúgy azért volt a nagy riadalom, mert az emberek előítéletesek, ez van.

Nincs vágva a dobim füle...míg nem tudják meg az emberek, hogy dobermann, tök jól elvannak vele, sokan még meg is jegyzik milyen pofás és jólnevelt kis keverék (ált. agár x vizsla a tipp), aztán mikor mondom, hogy dobi, mindenki messzire elkerül, aki addig tök nyugodtan elvolt vagy neadjisten játszott vele.

Vagy az extrémebbje leáll vitatkozni, hogy tuti nem dobi, mert azoknak hegyes a füle és élő csecsemőket esznek uzsonnára.

Úgyhogy tudatlanság meg előítéletesség a két legfőbb ok szerintem...

2014. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!