Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos kuvasz kutyát össze...

6 hónapos kuvasz kutyát össze lehet szoktatni macskával?

Figyelt kérdés
Van egy idős macskánk(10éves, ő már lehet nem szokna vele össze) viszont most neki van 2 "kölyke" , és attól félek ha már kitudnak majd jönni a helyükről, akkor a kutya bántani fogja őket . Hogy oldjam meg, van erre valami jó praktika, hogy meglegyenek egymással ?
2014. máj. 21. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően te ismered a kutyád, te tudod milyen, te nevelted. Mi ezt nem tudhatjuk. Nekünk pl. nincs macskánk, de egyszerűen tudom hogyha az utcán találkoznánk egyel akkor nem bántaná, főleg ha pici és a macska nem támad rá.

Annyit tudok mondani, hogy egyszerre egyet mutassatok meg neki, ha túlságosan izgalomba jön szóljatok rá. És ne kézből ismertessétek a macskát, mert könnyen zsákmánynak nézi.

2014. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ebben az a "baj" csak, hogy tenyésztőtől vettük amikor 5hónapos volt ,szóval 1 hónapja van nálunk :)
2014. máj. 21. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
1 hónap alatt sok minden kiderül azért. :) Mikor sétáltok hogy viselkedik? Más kutyákkal például mennyire jön ki jól? Alapvetően domináns típus? Mikor megtiltotok neki valamit akkor hallgat rátok, meghunyászkodik? Mennyire pörgős, hiperaktív?
2014. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kíváncsi , a szomszéd macska gyakran átjön , azt mindig elkergeti, de valószínűleg , csak azér mer elkezd futni, ő meg jó hogy fut utána. az öreg macskával már más a helyzet, mer ha odamegy a közelébe az öreg ráfúj és elzavarja, felborzolja magát . és igen eléggé sokat mozog, és igényli a mozgást is , labdával sokat szoktam vele játszani . a többi kutyára, ha lát akkor nem ment nekik inkább csak ugatott egy helyben .
2014. máj. 21. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baj, tudni fogja hogy ők kicsik. Ráadásul a kiscicák sem hiszem, hogy fújnak rá -azt a kutyák szerintem mind utálják. Ráadásul még ő is kölyök. Arra kell majd vigyázni, hogy nehogy akarata ellenére kárt tegyen bennük, rájuk essen, rájuk lépjen vagy ilyesmi, egy ilyen kölyök még nagyon játékos. Esetleg jól le lehet fárasztani mielőtt találkozik a kiscicákkal, jó nagy séta és labdázás után már ő sem lesz olyan szeleburdi. Ha morog vagy borzol akkor határozottan rászólni.
2014. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na en ma akartam odavinni a kutyat a oici cicusokhoz h megszaglassza oket. Az egyik HAT HETES cica rogton elkezdett fujni es ki is kapott az orrara :D szovale nnyit a kolykokrol
2014. máj. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi kuvaszunk 2 éves és most hoztam kiscicát. Megmutattam neki és kész nem bántja.Pedig sajnos a szomszéd macskáit levadássza:(
2014. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!