Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6hónapos Kuvasz kutyám mindent...

6hónapos Kuvasz kutyám mindent megrág. A szöllőlugast darabokra szedte, garázsajtót, kaput stb. kezdi. Már leszidtam, odahívtam mutattam neki és tudja hogy kárt csinált. Mit lehet vele kezdeni? Bántani nem akarom, egyszer a seggére csaptam 1kicsit.

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
semmit nem tudsz vele csinálni. jönnek a maradandó fogai, és ilyenkor bármit megrág. ezt a korszakot sajnos átkell élni minden gazdinak csak úgy szólok, hogy a kuvasz nagyon rágós fajta.
2009. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Le kell foglalni. Játszani vele és venni neki valami rágcsálnivalót. Műcsontot pl. Az enyém is azt csinálja (mondjunk ő januárban lesz 1 éves) de még most is az a szórakozása, hogy ha unatkozik, akkor a bokrok ágait egyesével szétszedi. Olyankor rászólok és egy kis idő múlva pedig labdázok vele vagy valamit kitalálok neki amitől kifárad. Ha elfárad akkor már nincs kedve rosszat csinálni. :)
2009. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit sétáltatjátok, játszotok vele? Minden nap kéne minimum másfél órát. Utólag leszidni nincs értelme, amikor látod, hogy rosszat csinál, szidd le, de ha csak utólag odahívod és megmutatod neki, nem fogja tudni, hogy kárt okozott. Ha később veszed észre, ne szidd le, csak szó nélkül takarítsd el a romokat. Ha ezeket betartod, szerintem pár hónap múlva megkomolyodik.
2009. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs értelme annak, hogy odahívod, és rámutatsz a szétrágott dologra. Nem azért szégyelli el magát, mert tudja, miről van szó, hanem azért, mert szidod. Büntetni csakis tettenéréskor szabad!!!

Minél többet kell vele foglalkozni, játszani, sétáltatni, tanítani, együtt lenni (napi 2-3 óra legalább!). El lehet vinni esetleg kutyasuliba is.

Kell neki venni rágócsontot, KONG-ot pl.

Amúgy meg minden kölyök kutya rág, fogváltáskor meg pláne. Idővel abba fogja hagyni magától is valamennyire, de emellett meg kell neki tanítani, hogy nem szabad!

2009. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a mindenkinek a hasznos válaszokat,és a jótanácsokat.
2009. dec. 29. 21:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!