Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen árban mozognak a fajta...

Milyen árban mozognak a fajta tiszta rottweiler kölykök?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy mennyibe kerül törzskönyvvel és ha pl. az anya-apja törzskönyves de a kölyök nem az akkor hogyan lehet neki szerezni (nem igazán értek ehhez a törzskönyves dologhoz), és somogyban tudtuk ajánlani tenyésztőt? (első saját kutyám lenne és nem tudom honnét, hogyan lenne érdemes szerezni)

2014. máj. 21. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi fajták esetében az ár 100.000 ft-tól felfelé kezdődik,bár szerintem rotit már ténylegesen kaphatsz 100-120 körül. Ha az anyja-apja törzskönyves,de a kicsi nem,az azt jelenti,hogy nem tenyésztőt,hanem szaporítót támogatsz...Aki,ha a kiskutyánként 5500 ft-os törzskönyvet sóher volt kiváltani,gondolhatod,hogy pl egészségügyi szűrésre pláne nem költött,tehát jó esélyjel lehet még akár beteg kölyköt is kifogni. Na meg,törzskönyv nélkül mi bizonyítja,hogy fajtatiszta az a kicsi? A szaporító arra a kutyára mondja rá,hogy a szülei,amelyikre akarja,rámutathat ő egy tk-s roti kanra,hogy ez az apja,közben pedig marhára nem. A törzskönyv bizonyíték arra,hogy fajtatiszta kiskutyát veszel azoktól a szülőktől és felmenőktől,akik benne meg vannak nevezve. A jó tenyésztőhöz pedig egy tipp: ha az ember már gyűjtöget,meg ilyen sok pénzt rászán egy kutyára,meg egyáltalán arra,hogy a legszimpatikusabb tenyésztőt megtalálja,akkor már nem az a pártíz-párszáz km fog számítani ;) Én pl a kiskutyámat (szintén hatjegyű összeg) 300 km-ről fogom hozni úgy,hogy az utazás csak hatezer forintomba kerül,úgyhogy itt már tényleg nem ez a mérvadó,fogok én még rá sokkal többet is költeni :)
2014. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jajj de durva,bocsánat,eséllyel* akart lenni :D
2014. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
azt hogy a szülőknek van törzskönyve de a kicsinek nincs azt úgy értettem hogy pl. van a nagyszüleimnél egy roti (kan)törzskönyvvel és egy ismerősünknek van szukája az is törzskönyves és ha lennének kölykök akkor hogy lehetne nekik könyvet szerezni (annyi a gond hogy a kan nem tűrte meg a szukát a területén hiába tüzelt meg szoktatták őket össze), ilyenre gondoltam nem szaporítótól ha biztosra tudom hogy fajta tiszta
2014. máj. 21. 22:03
 4/9 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm a válaszod :)
2014. máj. 21. 22:04
 5/9 sippara ***** válasza:
100%
Az ilyen almokkal pont az a gond, ami a tiétekkel is lett volna: gyakran nem megfelelő minőségű a kan vagy a szuka. Márpedig az Úr mentse meg a világot az idegbeteg, hamis, vagy épp félős, "kattos", vagy épp beteg rotiktól. Ha törzskönyvvel, tenyésztőtől vásárolsz rottweilert, nem csak egy nagydarab fekete-barna kutyát kapsz, hanem egy IGAZI rotit, aki kívül-belül olyan, amilyennek lennie kell, mindemellett egészséges (a szülei szűrtek genetikailag öröklődő betegségekre) és a tenyésztőnél töltött nyolc hét alatt a lehető legjobb ellátásban részesült. Nézz utána, mi a különbség egy tenyésztő és egy szaporító között, meg fogsz lepődni :) Egy roti olyan 100-120 ezer forint körül lehet most, nem nagyon figyelem a hazai kenneleket, de a Siroccoról hallottam jókat.
2014. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy megbízható helyről vedd a rotit, és ha első kutya lesz, akkor nagyon fekészülj rá. Egyszer adod ki az árat érte, és 10-12 évig melletted lesz, nem mindegy, hogy az a kutya stabil, egészséges, vagy labilis, beteges. Keress egy jó tenyésztőt, és egy jó kiképzőt, aki nem csak alapparancsokkal, hanem neveléssel, és veled foglalkozik majd.
2014. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi 100ezerért vettük a miénket, az ország szerintem legjobb kenneljéből. Ahogy nézegettem a többi kennelt, sehonnan máshonnan nem kellene rottweiler. Törzskönyv alap egy normális tenyésztőnél, bár most nem tudom hogy megy a dolog, mert valami variálás volt a MEOE részéről, így erről a tenyésztő tud bővebb felvilágosítást adni.


Mi innen vettük, bárkinek merem őket ajánlani, már csak azért is, mert szerencsére nem adnak akárkinek kutyát, így kiszűrik azokat, akik nem alkalmasak rotti nevelésére, tartására:


[link]

2014. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7es vagyok.


Egyébként ha még nem volt kutyád, szóval nincs tapasztalatod, akkor nem a legjobb választás egy rottweiler. Normális tenyésztő meg nem is ad, maximum szukát, nem véletlenül.

2014. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
úgy lenne első kutya hogy tervezem a saját lakást (még szüleimmel élek) de itthon is vannak kutyáink a rotikat nagyon jól ismerem (velük nőttem fel tudom hogy kell nevelni, báni vele) a mostanit (jó pár éve és semmi gond nincs vele) 20ezerért vettük tenyésztőtől (meg nagybátyám csinált a tenyésztőnek kerítést vagy mit azért volt csak ennyi) köszönöm a válaszokat :) és meg nézem az ajánlott tenyésztőt :)
2014. máj. 22. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!