Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnêm sêtáltatni...

Szeretnêm sêtáltatni a kutyámat de sok a kòborkutya a faluban?

Figyelt kérdés
El nem hinnêm hogy viszik õket. Fêlnêk kivinni fõleg hogy mêg kõlyõk. Annyira kivinnêm hadd lássa a kinti világot is, ne csak a kertet :(
2014. máj. 23. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat egyszer vittem, amikor jöttek kóbor kutyák, a kutyám oda akart hozzájuk menni, még morgott is. Pedig ha sétáltatom a háznál, a kerti kutyákat soha nemszokta megugatni pedig azok is ugatnak. Nem tudom miért tette. De én úgy léptem fel, hogy a kutyámat elhúztam, a másik két kóbor kutyának pedig azt kiabáltam, hogy menjenek innen. Utána kissé lelkiismeret furdalásom volt, mert olyan szomorúan nézett rám az egyik, de végül elmentek. Utána pedig hazahoztam a kutyámat.

A kóbor kutyákkal az a baj, hogy nem tudni milyen betegséget hordoznak. A mi kutyánk is egyszer kóbor volt úgy fogadtuk őt menhelyről örökbe, de ott már eleve megvizsgálták, illetve mi is elvittük őt orvoshoz. szerencsére semmi baja nem volt, de azért jobb vigyázni.

Esetleg azt javaslom, ha van kocsitok, neked vagy szüleidnek, vigyétek őt el egy nagyobb városba és ott sétáltathatod. Mi már csináltunk ilyet szüleimmel.

Azért remélem tudtam segíteni! :)

2014. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ott nem kóbor kutyáktól kell félned, kedves kérdező! ezeknek lefogadom, hogy van gazdája csak a falun és kisebb városokban szokás, hogy kiengedik a kutyát, menjen toronynak aztán annyi. Ezek legtöbbje lehet agresszív is vagy nem, szóval kiszámíthatatlan a természetük. A kóborkák legtöbbje félős, bizalmatlan, nem közelít, hiszen tart az embertől. Ajánlom, hogy menj édesapáddal, és talán így ketten el tudjátok kergetni az esetlegesen támadó kutyát. Ha a kutyád olyan még ölbe is tudod venni, ha itt a vég. Kiabálni és zajt csapni kell, ettől megijednek és eloldalognak legalábbis a normálisabbak.
2014. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a második is javasolta, soha nem menj egyedül, vigyél magaddal valakit, aki határozott, nem fél a kutyáktól. Lehet eloldalognak maguktól is a kutyák, de jobb félni, mint megijedni. Bot, kisebb kő a kézben ilyenkor hasznos lehet, de csak ha támadni akarnak, azért ártatlan kutyákat sem dobálunk meg. Esett már meg olyan velem, hogy egy nagy német juhásszal találkoztam, ő támadt is a kutyámra, a gazdája kiabálhatott neki h menjen vissza, de mit sem ért, utána dobtam egy két kilós terméskövet, mindjárt arrébb ment. Tapasztalataim szerint a gazdás kutyák sokkal bátrabbak, a valódi kóbor kutyákra elég rákiabálni, vagy morogni, máris nagyobb követési távolságot tartanak, vagy visszahúzódnak a bokorba.
2014. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Êrdekes lenne ha apuval mennêk sêtálni :)

Anyuka vagyok, oviba amikor viszem a gyereket akkor vinnëm a kutyát is, nêmetjuhâsz egyêbkênt.

2014. máj. 25. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Kölyköket nagy általánosságban nem szokták bántani még az agresszívebb, dominánsabb kutyák sem, de végső esetben kézbe veszed, másik kutyára határozottan rákiabálsz. Ha pedig megnő, egy német juhászt nem is igazán kell félteni. :)
2014. máj. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó hír kõszõnõm :) csak nem nagyon akarom hogy a gyerek olyasmit lásson amit nem kêne. De a polgármesterhez mindenkêpp átmegyek majd, mert ez nem állapot
2014. máj. 26. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!