Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi tartható nagy...

Leonbergi tartható nagy nappalis lakásban?

Figyelt kérdés
Tudjuk biztosítani a több órás mozgást a kutyának. Sok park, sétáltató és egy kisebb erdő is van a környéken. Van aki így neveli tartja a Leonbergi kutyáját? Vélemények?

2014. máj. 23. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha valóban tudjátok biztosítani, akkor igen, tartható! De arra figyelj, hogy tenyésztőtől vásárolj!
2014. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Eleinte még betartanád a több óra sétát. De akkor is lemozgatod majd ha már 2 éves lesz és szakad kint az eső 4 napja? Ha nem akkor úgy tönkre teszi a lakásotokat, hogy vagy a menhelyen vagy a helyhiány miatt eladásra kerül?
2014. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Tartható.

DE! Szerettek takarítani? Tudod milyen, amikor egy esős, sáros őszi séta után a csurom koszos vizes kutya megrázza magát a nappali kellős közepén? Nem zavar, hogy reggelre mire a kutya megszárad homokozóvá változik a szoba? A fal a kutya kedvenc helyein szürke koszos lesz úgy 80 cm magasságig. Nálunk is kinti benti kutyák, most is itt hűsölnek mellettem a konyha hideg kövén, de sok komprumisszumot kíván a dolog az egész családtól. Bent fésülnéd a lakásban? :) Van egy olyan érzésem, hogy nem tudjátok mire vállalkoztok, és az a baj, hogy ha megvan a kutya, akor azt már nem lehet visszacsinálni. Szerintem próbálj megismerni pár leonbergit tartó családot és látni fogod, hogy ki hogyan csinálja és akarode a kutyát a lakásba!

2014. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Igen tudnám minden nap sétáltatni, hisz bár milyen kutyát vesz az ember, mindig felelősséggel tartozik értük, minden kutyát vinni kell sétálni, ha esik ha nem. Van esőkabát...

Ami mégis megrendített, az az, hogy hosszú a szőre. A fésülés a lakásban, a sáros bunda...

Kicsit elrémített, most egy kicsit meginogtam.


Írjatok még, ha kérhetem... :)

2014. máj. 23. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit írjunk? Mire vagy kíváncsi?
2014. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ekkora termetű ÉS szőrű kutyát NEM tartanék kizárólag lakásban...télen-nyáron nagyon melege lenne bent, a nagy bunda rohadt nehezen szárad esőben-sárban-hóban.

De TE TUDOD :D

2014. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tanácsom, h beszélj egy tenyésztővel. Hiszen ők ismerik a legjobban a fajta igényeit.
2014. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, és igen, leteszek a Leonbergiről még egy jó ideig... beszéltem néhány tenyésztővel és nem való lakásba :(


Köszi még egyszer!

2014. máj. 26. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!