Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaphatok pár tanácsot? (...

Kaphatok pár tanácsot? ( részletek lent)

Figyelt kérdés
Pár hét múlva hozuk el a 8 hetes bichon bolognese fiu kiskutyust . Pár jó tanácsot szeretnék kérni és hogy mire figyeljek oda , jól jönne !! Előre is köszönöm !!

2014. máj. 23. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Amire az elvitelkor figyelni kell:

1. a szülők szűrési és kiállítási eredményei (az első különösen fontos!!!)

2. a szerződésbe legyen belefoglalva az egészségügyi garancia is

3. oltási könyv, chip legyen, és a féregtelenítés is fontos!


Amire utána figyelni kell:

1. A kiskutyának 2 óránkénti séta, hogy szobatiszta legyen. Úgy nevelheted rá, hogy ha lent végzi a dolgát, nagy-nagy dicséretet kap (néhányan jutifalatot is adnak a kutyának, de ez mindenkinek az egyéni döntése), ha a lakásban, akkor szó nélkül takarítás

2. Kapja azt a tápot, amit a tenyésztő adott neki. Kezdetben 3-4 étkezésre van szüksége. 6-7 hónaposan át lehet állni a napi 2 étkezésre, 10-12 hónaposan a napi 1 étkezésre.

3. Vegyetek meg neki addig mindent: egy fekhely, nyakörv vagy hám (a nyakörvet javaslom, ami könnyebben állítható, mint a hám, ha később hámot szeretnétek, vehettek), póráz, tálka (fémet javaslom), néhány puhább játék.

És persze a szeretet! :) Az egyik legfontosabb dolog.

2014. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!
2014. máj. 23. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Amit én még tanácsolok, hogy semmiképp se próbálkozzatok kutyapelenkával és újságpapírral szobatisztaságra nevelni, mert az életben nem szokik le róluk! A másik pedig, hogy amint lehet (a doki el fogja mondani melyik oltás után) azonnal vigyétek kutyás közösségbe! A kanok, és tapasztalataim szerint a kisméretű kutyák meg főleg túl vannak féltve, a gazda nem engedi más kutyákkal játszani, amitől a kiskutya agresszív lesz a fajtársaival és félni fog. Ezt elkerülendő jó ha viszitek a parkba és hagyjátok hogy nagy és kisméretű kutyákkal is ismerkedjen, barátkozzon. Minden nap legalább háromszor sétáljon, ebből egy legyen hosszabb idejű 1-2 órás. Nem azt mondom, hogy azonnal kezdd el kőkeményen nevelni amint hozzátok kerül, de mindenképpen legyetek következetesek az első pillanattól kezdve. Például amikor én hazahoztam a kutyusomat aki egy nagytestű dömper (persze akkor még csak 4 kilós volt) be akart menni arra a területre ahová tudtam, hogy a későbbiekben semmiképp sem mehet. (Ágy mögötti rész kábelekkel.) Szépen rászóltam, hogy ezt nem szabad és arrébb tettem őt, ezt megcsináltam háromszor, mire megértette hogy oda nem mehet, és nem is volt ebből soha probléma, kerüli azt a helyet. Szóval rögtön ki kell jelölni számára a határokat, de semmiképp sem szabad bántani ha valamit még nem tud/nem ért.

Jó kutyázást!

2014. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!
2014. máj. 23. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!