Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mennyibe kerül egy border...

Kb mennyibe kerül egy border collie? Több kérdés lent?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Border colliet. Mennyi futást igényel naponta? Mert akkor elmennék vele kocogni. Melyik kennelt ajánljátok? Van egy oldal ami collie-ról szól?

Magamnak szeretném megvenni és jelenleg erre gyűjtök.

13/l



2014. máj. 23. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Szia. A border nagyon sportos kutya, napi órákat kell vele foglalkozni és futni. Inkább sportra ajánlom. Csaladi kutyának kevésbé. Nekem.is van. A blessed border vagy a Cammiland's kennelt. Nem olcsó kutya. Ha jó bordert akarsz akkor meg kell fizeti az ára 100.000 körül van, törzskönyvvel. Remélem tudtam segíteni :)
2014. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm :) Akkor úgy érzem el fogok járni futni :)
2014. máj. 23. 18:29
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Én nekem nincsen Border colliem, nem is értek hozzájuk, de az biztos hogy nem árt neki az aglity, így vidd, meg kutyasuliba is ha teheted, ott is letud azért valamennyire fáradni.
2014. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
A Border collie-nak nem elég ha csak kocogni mész el vele, ha úgy tartja kedved. Minden nap menni kell vele, tanítani, fárasztani mind testileg mind szellemileg. Akkor is ha esik az eső, fúj a szél, havazik, 40 fok van. Ha ezt nem tudod megadni neki ne vállald be, mert szenvedés lesz az állatnak. Valamint rengeteg költséggel jár a táp, és az egyéb oltások, kullancs elleni védelem stb. ezeket is tudnád finanszírozni? Vagy a szüleid? Valamint "van egy oldal...." ha a google-t nem tudod használni, már alap problémáid vannak, ugyanis rengeteg oldal van csak be kéne írni a keresőbe.
2014. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Egy jó border ára inkább 200-250ezer...
2014. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Anyukámnak nem lenne probléma kifizetni az állatorvosi költségeket. És nem csak akkor mennék ki hozzá, hogyha kedvem tartja. Természetesen minden nap kimennék. Azért kérdeztem meg, hogy hol van collie-s oldal mert én nem találtam(kerestem)...
2014. máj. 23. 18:57
 7/10 sippara ***** válasza:
68%
A "minden nap kimennék hozzá" közel sem elég egy bordernek. Felkelsz iskola előtt egy-másfél órával korábban, kiviszed, lemozgatod, labdáztok, tanultok, majd elmész suliba; hazaérsz, kiviszed, gyakoroltok, megírod a leckét, indultok sétálni, találkoztok más kutyákkal, labdáztok, játszotok, rohangál, hazaértek, etetés, elmész fürdeni, esetleg kiengeded a kertbe egy pisire, és vége is a napnak. Ezt kell biztosítani neki, nem egy hétig, nem addig, amíg aranyos, hanem 10-15 évig - ami több, mint amit te eddig összesen leéltél! Biztos vagy benne, hogy mostantól 28 éves korodig (közben ugye középiskola, egyetem, első munka, párkapcsolatok, bulik, miegymás!) meg tudnád ezt adni a kutyának?
2014. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha egyetemre mész, akkor nagy valószínűséggel a szüleid nyakába szakad a kutya. És ők nem biztos, hogy elbírnak egy ilyen mozgásigényes fajtával. Szerintem várj még vele, a kocogáshoz egyébként sem kell border collie. Inkább egy nyugisabb keveréket javasolnék. Nekem terelőkutyám van, tudom, mivel jár. Járunk kutyasuliba, agilityzni és terelni is.
2014. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én most 220-ért viszem enyémet
2014. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy border collie 120-250ezer forintba kerül Magyarországon átlagosan. Tudom, mert nem rég vettem kutyát és alaposan felmértem a lehetőségeket.

[link] - itt egész sok mindent olvashatsz, a tenyésztőket is megtalálod.


Nem elég neki, hogy elmész vele kocogni. Ezt a fajtát arra tenyésztették ki, hogy éjjel-nappal a gazdájával DOLGOZZON!! Fáradhatatlan. Nem lehet kivágni a kertbe, igényli a gazdája állandó közelségét, Istenként tekint rá, ha jól bánnak vele. Semmihez sem hasonlítható élmény, ha egy Border Collival közeli kapcsolatot tudsz kialakítani. Mérlegelned kell, meg tudod-e neki adni, amire szüksége van, mert nem egy átlagos kutya. 2 nagyon fontos dolog:

- Kinti-benti kutya. (Igen, van bundája, ezért fizikailag nem igényelné a benti tartást, de!) mint mondtam, szomjazik rá, hogy ÁLLANDÓAN a gazdájával legyen, így csak akkor lehet boldog és kiegyensúlyozott, ha bejárhat a lakásba a gazdája társaságába. Igazi barát, aki örömmel veled tart bárhová. :)

- Hatalmas a mozgásigénye. Nem elég neki a kocogás. Nekünk van kertünk is, de napi 2x viszem sétálni (természetesen póráz nélkül). Az első séta délelőtt, akkor csak játék, futás, szabad foglalkozás a parkban stb. Második séta este, mikor már hűvösebb van, ilyenkor dolgoztatom. Frizbi, engedelmes, trükkök stb.

Ez napi 3-4 órás elfoglaltság, amellett, hogy ha otthon vagyok, végig velem van. Mellette járunk agility edzésekre is.


Ha eleget foglalkozol vele, nagyszerű társ, rendkívül együttműködő, viszont ha csak "elviszem kocogni pórázon", akkor szétszedi a kertet és bosszúságot fog okozni. Szokták mondani, hogy Border collie-t tartani életforma. Ez így igaz!


(egy kis helyreigazítás: bár külföldön sok helyen a Collie=border collie, Magyarországon a Collie=skót juhász és Border collie=Border collie. Tehát ha azt mondod Collie-t akarsz, akkor a skót juhászra fognak gondolni az emberek)

2014. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!