Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáim teljesen megbolondul...

A kutyáim teljesen megbolondulnak, ha rlindulnk sétálni, mit csináljak, hogy abbahagyják az állandó cirkuszt?

Figyelt kérdés
idén lettek 3 évesek, tacskó keverékek, egy fiú és egy lány, nagy udvaros kertesházban lakunk, és eddig nem nagyon sétáltunk tekintve arra, hogy kis testűek, és tényleg nagy az udvar. A szüleimmel is tudjuk, hogy itt rontottuk el (hogy eddig nem vittük el őket) de mégis van erre még "gyógyír"? Kérdeztük az állatorvost, de ő azt mondta, hogy ez csak a túlzott öröm jele... Örülök, hogy örülnek, de olyan gyomorgörcsöm van minden indulásnál, arról nem beszélve, hogy a szomszédok borzasztóan mérgesek, mert az utcánkban rengeteg a kutya, és az én két hülye kutyámtól az összes beindul, és olyan őrült hangzavar támad, amit szerintem a szomszed városban is hallanak. Arról nem beszélve, hogy félek, egyszer ránk hívják az állatvédőket, mert úgy hangzik kívülről az egész, mintha nyúznánk őket... Bármilyen tippet szívesen fogadok! Köszönöm!

2014. máj. 23. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyél nyugodt. Állj a pórázzal a kezedben egy helyben, amíg ők is visszavesznek, és csak akkor csatold fel rájuk. Ne vadászd őket, hanem hívd oda magadhoz, te irányíts, ne ők. Ha megmozdulsz, és újrakezdik az őrjöngést, megint állj fel és maradj nyugton; ha lenyugodtak, megint lehet próbálkozni.

Ha ez megvan, követeld meg, hogy laza pórázon, nyugodtan közelítsétek meg a kaput, ott ők szépen várják meg, amíg te kimész, kihívod őket, és utána is maradjanak az első sarokig lábnál, illetve mögötted, laza pórázon. Nem gond, ha az először háromnegyed órát elvisz az egy órás sétából, addig is fárad a kutya meg nevelődik, nem kerget a tatár, ráértek. Ezt nem kell sokszor eljátszani, viszont következetesen mindig csinálni kell, és hamar meg fog szűnni a hiszti. Ha viszont azt látják, hogy hisztivel elérik a céljukat ("menjünkmár menjünkmár menjünkmár EZAZELINDULTUNK!!"), akkor ne várd, hogy befejezzék. Arra kell rávezetni őket, hogy csak úgy juthatnak előrébb, ha nyugodtak :)

2014. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Namármost mi is a probléma pontosan?

Ugatnak?


Akkor ugatnak és ugrabugrálnak, amikor készíted a pórázt vagy séta közben, mikor a kerítések mellett mentek és megugatják a többi kutyát?


Nálam 3 dolog szokott beválni.

1. Nyugodtság.

2. Határozottság.

3. Figyelemelterelés.


Az 1. és 2. pontot képzeld el úgy, hogy....Mintha Te lennél mondjuk Schwarzenegger a terminátorból, azzal a paranccsal, hogy fegyelmezetten sétáltass kutyákat :D El tudod képzelni, hogy nála hisztit csapnának a kutyák? Ugye, hogy nem.

Addig nem rakod rájuk a pórázt, amíg le nem nyugodtak (állj úgy akár hosszú percekig, mint a kőszikla). Ha te higgadt vagy (és passzív, mert nem veszel részt az izgatottságukban), ők is lenyugszanak.

Felkerül a póráz, ha rángatnak, eljátszod ugyanezt.

Elindultok, legyenek szorosan a lában mellett. Érdemes beszerezni fojtó pórázt/nyakörvet (szövet is megteszi) és amikor ordítozni kezdenek, te határozottan megrántod a pórázt(nem kell azért nagyon izomból csinálni, csak érezze, hogy veled nem lehet z.r.akodni), aztán gyorsan kiengeded. Mindig akkor fojtsd egy pillanatra, ha rosszul viselkedik és lazán tartsd, amikor jól. Nyakörv a föle mögött legyen.

Nem kell ordítozni, meg pattogni, ha rosszalkodnak, megrántod a pórázt egy pillanatra és mondod nyugodt, de határozott hangon, hogy "nem" vagy "csitt".


Mielőtt valaki belekötne: nem, nem azt mondom, hogy kínozni kell a kutyát, csak éreztetni vele, ki parancsol.


A 3. pont meg akkor jó, ha pl. kerítésnél ugatnak a kutyákra. Elhúzod az orruk előtt a jutalomfalatot (keksz, virsli, tökmindegy) és ráveszed őket, h rád koncentráljanak, lehetőleg háttal legyenek a másik kutyának. Le is ültetheted és csak akkor add nekik, ha lenyugodtak.

2014. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket és a tippeket, holnap feltétlen kipróbálom őket! (érdekes, h mindketten azt írtátok, maradjak nyugodt, oh jaj, kiderül h velem lesz a baj, nem is velük xD de majd próbálkozok!!) köszi még egyszer!
2014. máj. 24. 01:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát az idegesítően viselkedő kutyától alapvetően mindenki ideges lesz, ez egy ilyen dolog :) Csak ők meg esetleg úgy értelmezhetik, hogy együtt izgulsz velük, jaj de jó, MEKKORA buli :D
2014. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Erről van szó! Ezért kell a "terminátoros hozzáállás". Te nyugodt maradsz. Nem vagy partner a viháncolásukban. Ezt ők is megérzik ( 1 perc vagy 10 perc, kutyától függ...) és lenyugodnak.
2014. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azt is csináltam, hogy kimentem a pórázakkal a kezemben, mikor erre megőrültek, egy szidás kíséretében visszamentem a házba. Utána, ha ezt képesek voltak viszonylag nyugodtan fogadni, jött a többi. Póráz fel, de nem indultunk, amíg le nem higgadtak. Tényleg türelemjáték, de megéri.
2014. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ma végre élesben is ki tudtuk anyával próbálni a tippeket (vele sétáltatjuk az ebeket, és felolvastam neki az összes adott tippet) :D és jelentem, egész jól ment! mondjuk fél órába telt mire a hámok ráadása után nagyjából lenyugodtak és elindulhattunk xD de erősek voltunk és kibírtuk!! tényleg kell hozzá a terminátor erő... plusz a kislány kutya, aki általában csak gyorsan pisil és kakil egyet a rohanás közben, most sokkal többször "jelölt" az utcákon, és egyikőjük se húzta őrült módon a pórázt, teljesen kényelmesen ment a menet! :D tényleg köszönjük a tippeket, meg a támogató kommenteket, rengeteget segítettetek! ;w;
2014. máj. 27. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ezt olvasni! :) (Én voltam a Terminátoros hozzászóló :D)


Én kutyám például korábban kóbor kutya volt, képzelheted én is mennyit trükköztem, hogy megtanuljon pórázon normálisan közlekedni :D

2014. máj. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet. 6 hónapos volt a kutya mikor utcáról befogadtuk, áprilisban már 6 éves lesz, de a mai napig rángatja a pórázt. 10 hónap járás után a kutya suliból is elküldtek minket, mondván, hogy túl sok energiája van a kutyának hiába a sok mozgatás. Úgyhogy nekünk a halti jött be. Amint kiérünk a Duna partra ott elengedem és szó nélkül jön velem, soha nem megy el, és 1 szóra vissza jön. Csak a pórázt nem bírja.

Az egyik cerbis kiképző azt mondta hogy vannak ilyen kutyák, akik szinte extázisba esnek már a póráz láttán is, és nem nyugodnak meg, hiába a türelem. Volt hogy 1 órát álltunk a kapuban, hogy nyugodtan tudjunk elindulni és már sikítva ugrált meg zilált a kutya, és csak egyre jobban felspanolta magát.

2014. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!