Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mikor kezdjem el...

Hogyan és mikor kezdjem el tanítani a kiskutyámat?

Figyelt kérdés
Az én kiskutyám 9hetes keverék kutyus.
2014. máj. 24. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. máj. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A száddal, a két kezeddel és sok jutalomfalattal.
2014. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minél fiatalabb korában, annál jobb :) Ne felejtsd el jutalmazni, ha valamit ügyesen csinált!
2014. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5 percnél tovább ne gyakorololj játszás nélkül mert megúnja. A lábhoz parancsot tanítsd neki és jutalmazd.
2014. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mikor került hozzád? Gondolom 1 hete kb. Szerintem először még szokja a helyet, utána meg elkezdheted.Én a kutyáimnál mindig az ül-el kezdtem, szerintem az a legkönnyebb.Tanítás közben dicsérd ha megcsinálja, adj neki jutalomfalatot.Ha beírod a netbe hogy hogyan kell megtanítani a kutyának az ült akkor sokat kihoz.Meg van egy könyv 101 kutyatrükk, ajánlom.
2014. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az enyémnek már 6 hetes korától kezdve tanítgattam, hogy a kajájára ne vesse rá magát (etetésnél letakartam a kezemmel és csak akkor kapta meg, ha rám pillantott, később csak akkor, ha pár másodpercig rám tudott nézni és így szépen lassan (pár hónap alatt) eljutottunk addig, hogy fegyelmezetten ül fél méterrel a kajája mellett, míg azt nem mondom neki, hogy eheti -- akár ott is hagyhatom pár percre, akkor is megvárja, míg visszajövök és kimondom a varázsszót).


Ha van már neve, azt is érdemes megtanítani neki (mikor a közeledben van, kimondod a nevét és rögtön adsz neki jutalomfalatot, ezt 5-6-szor ismételed naponta néhány alkalommal és nagyon hamar már nagyobb távolsgból is rögtön odakapja majd a fejét, ha meghallja a nevét és így a behívást is egyszerűbb lesz majd tanítani).


Később nagyon kifizetődő lesz, ha már ilyen fiatalon megtanítod neki, hogyan lazítson, hogyan maradjon nyugton zavaró ingerek körül is (mikor nyugodtan fekszik a helyén, jutalmat kap, mikor nem ugrál, nem harapdál, jutalmat kap, mikor nyugodtan tűri a simogatást, jutalmat kap, azaz, mindig jutalmazd meg, mikor olyasvalamit csinál, ami neked is tetszik -- én anno minden nap félretettem és készenlétben tartottam a kajájából egy keveset erre a célra -- hiszen nem csak akkor tanul a kutya, mikor leülsz és azt mondod, na, akkor most tanulunk valami újat, hanem minden egyes percben, amit veled tölt).


Trükköket is simán taníthatsz már neki, de fontos, hogy az ízületeit ne terheld meg (ne kelljen ugrálnia vagy sorra ismételnie ugyanazt a mozdulatot, stb) és egy alkalom ne tartson tovább pár percnél. Egy 10 hetes kutyát akár már ennyi trükkre is meg lehet tanítani (a leírásban ott van, hogy mire kell figyelni, hogy ne legyen megterhelő a kutyusnak): https://www.youtube.com/watch?v=_PEt3vPXX6Q

2014. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Óriási!

Remélem, re is farkaséhesen lesed egy darabig a vacsorádat úgy fél méterről. Ha eléred ezzel a másfél órát, igazán elégedett lehetsz magaddal. Vendégeidet is neveld rá erre a nagyon hasznos dologra.

2018. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!