Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon mernéd hagyni a kutyáid...

Otthon mernéd hagyni a kutyáidat egyedül a lakásban, amíg nyaralsz, ha a rokonod napi háromszor meglátogatná őket?

Figyelt kérdés
Két yorkim van, az egyik nehezen kezelhető, a másik tündér, 6 és 7 évesek, amióta velem vannak nem voltam nyaralni, most elmennék egy hétre, de nem tudom kire hagyni őket, kutyapanzióba pedig nem akarom, azért sem mert félek, hogy a nehezen kezelhető kutyám nekiugrana más kutyáknak. A rokonaim, ismerőseim között nincs olyan, aki vigyázna rájuk. Arra gondoltam, hogy itthon hagyom őket ketten a lakásban és a rokonom napi háromszor eljön hozzájuk, kiviszi őket sétálni egy kicsit, játszik velük, megeteti őket. Szerintetek felelőtlen vagyok?
2014. máj. 24. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem csak abban a tekintetben vagy felelőtlen, hogy tudod a kutyádról hogy nehezen kezelhető, mégsem jársz a végére a dolognak.

Ráhagyod, hogy nehezen kezelhető, elkönyveled annak, mert így kényelmesebb, vagy mert nem is vagy tisztában vele, hogy ez általában orvosolható, és elfogadod a problémáival együtt.

És emiatt nehéz helyzetbe kerülsz, ha adódik egy ilyen nyaralás.

2014. máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Voltak már egyedül? Úgy értem huzamosabb ideig, szóval nem 1-2 órára, hanem mondjuk fél napra.

Nekem labradorom volt, nem tudtuk őt magunkkal vinni mikor nyaralni mentünk, ezért kora reggel, délután és este átjött az egyik szomszéd kivinni sétálni meg etetni. De az enyém hozzá volt szokva, hogy reggeltől délutánig egyedül legyen, mert dolgoztunk.

2014. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sippara ***** válasza:
86%
Nem, inkább megnevelném őket, és magammal vinném.
2014. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ok, igazad van. Egyébként a közeljövőben megyek vele majd kutyaiskolába, ha időm engedi (sokat dolgozom). De most térjünk vissza a kérdésemhez. :-)
2014. máj. 24. 16:46
 5/12 A kérdező kommentje:
Keveset voltak eddig egyedül, de előfordult már, hogy 8-9 órára magukra maradtak, jól viselték.
2014. máj. 24. 16:47
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Igazat kell adjak az előzőnek. Valami oka van annak, hogy a kutya nehezen kezelhető, de ezt neked kell kideríteni, mi az oka.

A kutyatartás egyébként ilyen: sokan nem mennek nyaralni, ha van kutyájuk. Annak a híve vagyok, hogy vagy kutyával megyek, vagy sehogy. Mindenképp kutyabarát megoldást választanék a helyedben.

Nem vagy felelőtlen, ez a terv így jó lenne.

2014. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Én nem hagynám otthon a kutyáimat így.
2014. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
1-2 nap még oké, de egy hét szerintem rengeteg. Annyi időre nem szabad egyedül hagyni őket így.
2014. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

45 kg;os kutyám van.Voltunk már

: Ausztria,Horvátország,Lengyelország,Németország,Svájc.Mindig olyan szállást kerestünk,ahol a kutyát is szívesen látják.Nem olyan nehéz...Most készülünk Norvégiában,oda is visszük magunkkal.Kutyáért nem mondanák le a nyaralásról,de a kutyáról se a nyaralás miatt...

2014. máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Igen, hagytam már őket így otthon 4 napra, de a végére már nagyon hiányoztak.
2014. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!