Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíthet az ivartalanítás?...

Segíthet az ivartalanítás? Kockázatok? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

A magyar vizsla kan kutyám most 6 éves. Kiskorában, mikor még egy éves sem volt már nagyon sok kutya bántotta. Másfél éves korában volt hogy egy harcikutya póráz nélkül sétálgatott (szőkenő gazdájátol 1-200 méterre) odament a kutyámhoz és konkrétan kitépett egy darabot az első lábából. Még sorolhatnék ilyen remek történeteket de a lényeg: Nagyon sokat bántották. Eleinte a nővérem sétáltatta, azután én vettem át, de mindketten viszonylag fiatalak voltunk amikor őt sétáltattuk (12-13 évesek). A félelem nála átalakult agresszióvá, s tulajdonképpen minket akar megvédeni, ezért a nála nagyobb tetstű kan kutyákat megmorogja, megugatja. Bár ő életében nem harapott meg sem állatot sem embert, emiatt őt már volt hogy megtámadták.


A következő a kérdések merültek fel bennem:

-Ezen az agresszión segít e az ivartalanítás?

-Mik a műtét kockázatai?

-Hogyan változik meg a kutya?


Kérlek csak akkor válaszolj, ha tapasztalatból ismered a témát!

Ha van rossz tapasztalat akkor azt is nagyon szivesen várom!!


köszönöm előre is a válaszolóknak!



2014. máj. 24. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit segíthet, de itt már kiapakult viselkedés van és nem szexualitás indíttatású az agresszió.

Sokkal többet segíthet egy jó kutyaiskola (a szigetszentmiklósi kutyaiskola foglalkozik agressziv kutyákkal)

Ha az első iskola nem jön be bátran válts. Èn személy szerint ilyen esetben a klikkertréninget nem tartom telitalálatnak, de itt nem a módszer, hanem az együttműködés a lényeg az oktató a kutya és a gazdaközött

2014. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a félelemből fakadó agresszión segít az ivartalanítás.

A kutyád nem öreg, várhatóan jól viselné a műtétet.

Általában nyugodtabbak lesznek a kutyák.

Nekem a tacskómat kellett kigolyóztatni, mert ahogy öregedett, egyre morózusabb lett és az egyik gyerekemre már rámorgott. Akkor 7 éves volt. Utána megnyugodott, nem volt több gond. De ő simán "agresszív" volt, nem volt bántva sose (se kutya, se ember).

2014. máj. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Ugye tisztában vagy vele, hogy nem véletlenül volt áldozat? valószínűleg domináns volt, pózolt, bevédett titeket stb. és emiatt lettek a verekedések. Ivartalanítás mellett kötelező lenne mostmár elkezdeni foglalkozni ezzela problémával.
2014. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kutyám oda kicsi korába (most se) mikor ezek történtek nem ment oda, általában a kutya megérkezett 100-200 méterről és elkezdte (volt hogy) szétcincálni... Pl egy mobsz (ami jó persze nem nagy...) amikor a dunaparton sétáltam egyszer csak-úgy hogy a gazdáját nem is láttam-ráugrott a kutyám nyakára miközben én labdáztam vele. Jó tény az én kutyámnak vele szembe nincs veszteni valója, de ne mondd már hogy azért támadták meg mert ő bármit csinált... Ezek a kutyák nagy számban harci ebek (akik kárt tettek benne) és kutyás ismerőseink állatait is gyakran terorizálták.


Számos kutyasulit ajánlottak nekünk, jónéhányba elmentünk. Az eredmény az volt hogy leakasztottak rólunk volt hogy több mint 100 ezret de nem volt túl sok hatása... Igen valamelyik segített, s jobb lett a helyzet egy ideig. De szerintem egy átlag embernek nincsen erre ennyi pénze úgy ahogy sajnos nekünk sincs.

2014. máj. 24. 21:04
 5/6 A kérdező kommentje:
*oda se ment
2014. máj. 24. 21:05
 6/6 Dr. Toni válasza:
Ebben az esetben egyáltalán nem ajánlom hiszen ezt minden kutyaorvos is tudja hogy a személyisége és a mentalitása illetve a vizsláknál például az aktivitásuk egyáltalán nem fog megváltozni 1 dolog viszont igen nagyon oda kell rá figyelni mert könnyen elhízhat a hátrányokat egyáltalán nem tudom hiszen pont tegnap ivartalanítottam ki a kutyámat és kicsit el volt veszve de ma egészen jobb és amit kell adni ilyenkor másnapra rá sok vizet kevés enni és adnak ha adnak az állatorvosok erre speciális fájdalom csillapítót és gallér ezek illetve meleg helyen kell őket hagyni nyugodtan ha még is ezt választod de szerintem kutyasuli nem azért mert neveletlen lenne a kutyád de az ilyen problémák miatt vannak ezek a helyek szerintem :)
2014. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!