Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted a kiskutyámat kell...

Szerinted a kiskutyámat kell suliba járatni majd?

Figyelt kérdés
Eddig felneveltem egy magyar vizslát, aki nagyon hamar tanult, első kutyám vot, de már egy egy kézmozdulatból is ért. Van egy kis pumink is, ő hát ha hívom jön, leül, marad meg hasonlók, de még annyira nincs meg kettőnk közt az összhang, bár úgymond ő nem is az én kutyám, de mégis én foglalkozok vele a legtöbbbet. Most pedig találtunk egy (én kuvasznak nézem) pár hónapos kutyát, akit befogadtunk, Tudom hozzá erős kéz kell, barátságos kutya és már ha a nevét mondom rámfigyel 8oda még nem jön) és ha kaját adok neki leül, de úgy magától az ül szóra nem mindig reagál, csak kaja előtt. Szerintetek érdemes kutyasuli nélkül nevelni, mint a másik két kutyát, vagy jobb, ha őt elviszem?
2014. máj. 25. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy vidd el. Egy kutyasuli nem árt. Különösen a szocializáció miatt lenne fontos. Olyat keress ahol van pár pec szabad játék a kityáknak, illetve nem mondanak olyat, hogy x fajtát nem lehet képezni (ez utóbbi a hozzáértésükről ad képet)
2014. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jobb ha elviszed!

Nem is föltétlenül a tanítás miatt, hanem az új ingerek, más kutyák, szocializáció miatt, mert még ha nem is fajtatiszta, erősen benne lehetnek a fajta jellemzői.

Alapvetően nincs meg benne az a szocializációs hajlam, mint egy pumiban, szóval elég fontos, hogy világot lásson, és hogy máshogy is működhetnek a dolgok.


Ami még eszembe jutott, remélem nem veszed okoskodásnak, de ezek a kutyák sokkal inkább önálló viselkedésre, döntéshozásra, munkavégzésre lettek kitenyésztve.

Nem olyan szoros kapcsolatban dolgoznak az emberrel, mint pl egy terelő kutya.

Ez azzal is együtt jár, hogy sokkal dominánsabbak, sokkal nehezebb a tiszteletet kivívni náluk.

Ez az etetésről jutott eszembe.

Soha ne a testhelyzetét nézd, hanem a lelkiállapotát!

Azt könnyen megtanulhatja, hogy akkor kap kaját, ha leül. Ezzel viszont pont semmire nem mész, mert attól ő még belülről egyáltalán nem lesz megadó, alárendelt lelkiállapotban, hogy elvégez egy feladatot.

Azt a tekintély miatt kell elvégeznie, nem a kaja miatt.


Ja, és természetéből adódóan ne is várj tőle olyan teljesítményt, mint egy pumitól!

Nem arra találták ki!

Mint említettem, jó a saját döntéshozatalban, ezért nem lesz belőle soha egy "cirkuszi bohóc" nem fog negyed- fél órákig engedelmességi feladatokat csinálni, pusztán a feladat elvégzése miatt.

Mivel nem látja értelmét.

Ha azt mondod neki hogy ülj, le kell ülnie, de ha utána adsz 50 utasítást, "ki fog röhögni" mert nem vagy következetes. Ő az őrzést, felügyelést, valós védelmet tartja az érdemi munkának.

2014. máj. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, épp ezért mondtam, hogy szinte csak kajánál ül le, szóval neki lehet a kaja egyenlő azzal, hogy le kell ülni és ez így nekem se tetszik.
2014. máj. 25. 08:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ettől függetlenül, ne csak a feladatok elvégzéséből szűrd le, hogy elfogad e falkavezérnek, vagy mennyire domináns.

Lehet hogy csak lassú felfogású, és ahogy mondtam, amúgy se az a fajta, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítson az ilyen mutatványoknak.


Figyeld hogyan megy oda hozzád, (bár az, hogy nem megy oda nem valami jó) pl mikor üdvözöl, akkor odaszalad, a végén lassít, lehajtja a fejét, vagy rád ront, belemegy a személyes teredbe, rád terebélyesedik, stb.

(mondjuk ha még kölyök, akkor ez belefér, de ha ivarérett akkor nem!)

Figyeld testbeszédét, pl útban van, arrébb megy e, teret ad e neked. Vagy fel tudsz e állítani valami korlátot, hogy pl valahova nem mehet be.

Figyeld a tárgyakkal való kapcsolatát, birtokolja e valamelyik játékát, vagy pl a kaját.

Játék, evés közben egyszerűen állj fölé. Max érintsd meg az adott dolgot.

Ne vedd el tőle, addig maradj úgy, míg magától ott nem hagyja.

Ha nem hagyja ott, a testeddel, kisugárzásoddal told ki a helyzetéből, érd el, hogy otthagyja.


Röviden, nála lehet hogy kevesebb jelentőséggel bír a feladatok végrehajtása, úgyhogy csak ismételni tudom, ne a testhelyzetét nézd, hanem a lelkiállapotát.

2014. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Hát még nincs nálunk nagyon régen, szóval ennek is tulajdonítom a dolgot és még eléggé kölyök is.
2014. máj. 25. 08:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel a kutyának valószínűleg volt előző gazdája aki kidobta (legrosszabb esetben) és a kutyában benne van a félelem h te is ezt teszed majd vele. A kapcsolatotokat erősíteni kell így én 100% h elvinném. A legjobb kapcs.erősítés a közös munka. Mivel (elvileg) kuvasz ezért őt meg kell nevelni, nem úgy megy mint egy vizslánál vagy egy puminál. A kutyának még különben is új hely így még valószínű h tartózkodik,nem nagyon oldódott fel... Attól függ h milyen kutyát akarsz belőle "faragni", egy buta kutyát aki még a nevét se tudja vagy egy okos kutyát akivel el mész vásárolni és hozza a szatyrodat!!!
2014. máj. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!