Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának a csoki halálos?

Kutyának a csoki halálos?

Figyelt kérdés
Most olvastam NatGeo honlapján egy táblázatot, miszerint egy tacskó meghalhat 2 g kakaóportól. Ez igaz? Néha adok a labradoromnak 1-1 kocka csokit, de még nem lett tőle semmi baja (nem is szeretném)... álljunk le a csokival? Kb. havonta kap egy kockát Milka tejből.
2014. máj. 25. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen, állj le vele! Max fehér csokit adj (abban nincs teobromin, csak a kakópor tartalmúban, a fehérben meg csak kakaóvaj van), de arra sincs szüksége, a cukor nem kell a kutyának. Persze én is adok neki néha cukrosat (mi, lágyszívű gazdik már csak ilyenek vagyunk), de kakaósat sosem!
2014. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
HA meg akarod ölni, folytasd csak nyugodtan!
2014. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
A kakaóban teobromin van, amit a kutya szervezete sokkal lassabban bont le, mint az emberé (akár 15-20 óráig is a kutya szervezetében lehet). Ez nagyon veszélyes a kutyára nézve, 100-150 mg teobromin már halálos is lehet. 1-1 kockától nem lesz baja, de inkább érdemes leállni vele, nem tesz jót nekik.
2014. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Lehet kapni kutyadrops-ot.

Pl: [link]

2014. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Én ezeket a falatkákat sem ajánlom, ugyanis nem mesterséges színezéktől barna, hanem konkrétan kakaópor van benne!
2014. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Az enyém már 5 éve izlelgeti(minndig ugy néz, h muszály adjak)semmi baja. a fogai is jok. mindig könyörög a csokiért. igaz korcs meg minden de nagyon hűséges és birja a gyürődést. ha erős a labradorod akkor adhatsz bátran.
2014. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
a nagy mennyiségű csokoládé halálos lehet, illetve a folyamatos dózis. ha havonta kap mondjuk egy kocka csokit abba nem hal bele közvetlen. Ellenben ahogy az emberi fogaknak ugy a kutya fogainak sem tesz jót a cukor, és így komoly fogászati problémák alakulhatnak ki nála.
2014. máj. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
A kutya sok mindenre úgy néz, de nem muszáJ neki adni.....
2014. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor csokizásnál most már inkább neki való kutyanasit (a csont alakú, bevonat nélkülit kapja) adok neki. Azt amúgy is szereti. Igen, nagyon kitartóan szokott nézni, és megsajnáltam, mondom, na jó, egy kockát kaphatsz, és ezt azóta csináltuk (kb egy éve). Nade most már leállunk. :)

Természetesen nem akarom Őt megölni. Nagyon jó haverok vagyunk, és imádom.

2014. máj. 25. 11:52
 10/10 anonim válasza:
56%
Nem tesz jót neki! De ha nem is hal meg könnyen megvakul tőle. Ha csak havonta kap akkor,talán még nem csináltál vele nagy bajt,de állj le! REMÉLEM TUDTAM SEGÍTENI!
2014. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!