Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet kutyát póráz nélkül...

Hol lehet kutyát póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

kaposvár , deseda tó.

Itt történt az eset, hogy 3kölyök kutyát akiket még szoktatok a pórázra , nyugodt helyre szerettem volna vinni kirándulni. Előre kinéztem már a helyet, pihenőhely épül ott, csendes nyugodt rész, nincs ott kb senki még, mivel még készül a pihenőhely, soha nem láttam még arra senkit. Oké gondoltam ez megfelelő lesz , oda elmegyünk. Erre egy csapat fiatal, 5-6 kutyával ott fürdőzött, a kutyák ki-be ugráltak a vízbe rohangáltak stb..

Hárman mentünk, én előrementem szólni nekik hogy legyenek szívesek visszahívni, vagy pórázra kötni a kutyákat, mert félnek tőlük a picik. Nem bántják őket, barátságosak ne féljünk, annak is tűntek megsimogattam őket. Egy út visz arra ahol fürödtek, mi ezen akartunk áthaladni, mivel mondta hogy nem kell félni elindultunk. Az összes kutya kirontott a vízből, morogva rohantak felénk,mivel féltettük a piciket felkaptuk őket, a kutya úgy nekem ugrott hogy elestem a kiskutyával..Mivel ideges lettem, elkezdtem veszekedni velük hogy fogják meg a kutyákat..

a pórázos rendeletben nem voltam biztos, de a kocsijuk rendszámát felírtam csináltam képet, ha nem lehet póráz nélkül sétáltatni akkor feljelentést tennék, mert megsérültem énis, és a kezemben lévő kiskutya..nekem a lábam megzúzódott, a kiskutyának lehorzsolódott a szőre / bőre


2014. máj. 25. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Te szegény, megzúzódott a lábad... brühühü:( Ja, jelentsd fel őket sürgősen, mit szeretnél, kártérítést, elégtételt?


Kutyát közterületen pórázon kell sétáltatni, még a kölyköket is! Gondolom, a tieid is szabályosan kirándultak???

2014. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az enyémek pórázon voltak, én szabályosan sétáltattam őket.
2014. máj. 25. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen már velünk is volt, illetve olyan helyzetben voltam mint a fürdőzők. :D Kutyáink a kopaszi gátnál ki-be rohantak a vízből 5-6 nagytestű kutya kb. 6 hónapostól 5 évesig. Erre jön egy nő, póráz nélkül a kiskutyájával és nagyon csúnyán néz ránk. 1 méterre az én kutyám mellett mentek el, mire az kiment a vízből és odament MEGSZAGOLNI! mire a nő gyorsan ölbe kapta és elkezdett velem üvöltözni. Már épp akartam volna mondani, hogy elnézést meg minden, mire a többi kutyának feltűnt a nő kezében vicsorgó ebzet, ami azzal hogy felkapta egyből kiszolgáltatott zsákmányállat lett, és mindegyik elkezdett volna ugrálni érte ha nem szólunk rájuk. Nem történt semmi, mind vissza lett hívva, de amit mi ott kaptunk ordibálásból...

Megértelek téged is, hiszen az hogy fellöktek túlzás. Remélem legalább azért bocsánatot kértek. De azt meg neked kellene megérteni, hogy ha 5-6 kutya együtt játszik egy tóban akkor biztos lehetsz benne hogy azok nem antiszociálisak, és nem akarták bántani a kutyáidat. Különben nem játszanának együtt, ezt gondolhatod. Azzal hogy felkaptátok őket a lehető legrosszabbat tettétek: zsákmányt csináltatok belőlük, a kutyákat TILOS ölbekapkodni, ennél sokkal jobb ha beállsz közéjük és szólsz a gazdának hogy fogja meg a kutyát mert mint mondtad a kicsik félnek tőlük.

Tehát mindkét részről hibásak voltatok, nekik az első kérdésre magukhoz kellett volna hívni a kutyákat, neked viszont nem szabad ölbekapni, mert ebből a kutyák úgy veszik le hogy a többi kutya veszélyes, gazdi ideges lesz a közelükben, tehát nekem támadni kell. Ezt ne csináld, ne féltsd túl őket, mert nagyon agresszívvé válhatnak.

Amúgy meg te ugyanúgy jogtalanul engedted el a kutyákat ahogy ők, szóval nem kell feljelengetni. Fognak még durvább atrocitások is érni, egy lehorzsolódott szőr meg bőr még semmi. Az enyémnek 10 ezerért varrták össze a fejét pedig egy 40 kilós dög, csak épp a szomszéd kuvasz úgy döntött (jogosan), hogy megsétáltatja magát hamár a gazdája nem teszi. Semmi nem lett az ügyből, még a pénzemből se láttam egy fillért sem.

2014. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha a te kutyáid pórázon voltak, akkor nem követtél el szabálysértést, ők igen, mivel gyakorlatilag a kutyafuttatón és a saját kerteden kívül nem lehet póráz nélkül a kutya. Viszont most komolyan így megszivatnád őket, egy ilyen piti ügy miatt? Én biztos nem tenném, gondolom te is el szoktad/el fogod engedni a kutyáidat, ők azért voltak ott hogy jól érezzék magukat. Nyilván szabálysértést követtek el, de gondolhatod hogy nem fogják a tóban is pórázon úsztatni őket... Szerintem lépj túl, mint mondtam ér majd nagyobb atrocitás is.
2014. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ha nevelt kutyák lettek volna akik visszamentek volna hívásra, akkor nem féltem volna tőlük énis..de mivel félő volt hogy támadni akarnak muszáj volt felvennem őket. ha széttépi őket akkor már nem tartottad volna te sem jó verziónak hogy hagyjam a földön..


nem kistestű hanem KÖLYÖK kutyák, mentettek , menhelyről vannak akikre ideiglenes befogadóként vigyázok.

Mivel az egyiküket kutyaharapás is érte már, elég hosszú idő után épült fel, ezért a messziről jövö kutyaugatásra is nyüszítettek, ezért mentem előre szólni



"Az összes kutya kirontott a vízből, morogva rohantak felénk"


Ugyanazok a kutyák, akiket két perccel azelőtt még simogattál?

-előtte nem látták a kiskutyákat, miután meglátták őket akkor morogtak



"mivel féltettük a piciket felkaptuk őket, a kutya úgy nekem ugrott hogy elestem a kiskutyával."


Basszus, szalad feléd megszagolni a kutyát, mire felkapod és gyanítom azonnal el is kezdesz visítani, ahogy azt gyakorlott idegbetegkistestűgörcsgazdiként KELL. Mit kellett volna csinálnia a kutyáknak? Megijedni a visítástól? Megtanulni magyarul?

-mint mondtam morogva vicsorítva jöttek, nem barátságosan.

és nem idegbeteg pincsik, csivavák stb hanem KÖLYÖK!!!!!!!!! kutyák, tanulj meg olvasni. Egyébként , tacskó és vizsla kölykök.


kikérem magamnak a kiskutyás jelzőt te barom..

2014. máj. 25. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Én tegnap találkoztam egy pont ilyen "gazdival", mint Te, kedves kérdező. Csak annyi különbséggel, hogy az a barom addig ütötte az én kutyámat, akit az ő kutyája támadott be, míg ki nem rángattam a cipőt a kezéből.

Tanuljátok már meg, van olyan kutya, aki nem 100%ban visszahívható, viszont lehet 1000x szocializáltabb, mint 4 másik, annak ellenére, hogy mondjuk ijesztően néz ki. Dobermannom van. 9hónapos, dolgozunk a behívhatóságon. Kamasz, tehát néha megy, néha nem, attól függ mennyire izgalmas inger éri. Olyan szinten kutyázós, hogy a legdurvább hisztizős kiskutyával is simán elkergetőzik.

Na tegnap betámadta egy tacsi, ő játéknak vette (az egész világ játék), rárohant, a gazdi felkapta a kutyáját és olyat rávert a fejére cipővel, hogy kicsattant a szemöldöke.

Úgy, hogy ott álltam mellette... A cipője a tóban végezte, és majdnem ő is.

Nem kell félteni a kicsiket, ismerni kell őket és hagyni, hadd fedezzenek fel dolgokat. Ne aggódj, 6 egymással játszó kutya nem fogja kitépni a beleit egy kölyöknek, csak ha szépen megkéred rá őket (pl pánikolva felkapkodod őket)

2014. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az jogos elvárás volt, hogy kössék meg, ne engedjék hozzátok a kutyákat, főleg, hogy szóltatok is nekik. Ennek ellenére odaengedték őket, ez valóban bunkóság.

De!!! Ha így bántok továbbra is a kicsikkel, akkor antiszoci kis hörcsögök lesznek!

2014. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!