Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom tisztán tartani az...

Hogy tudom tisztán tartani az udvart a kutya szar ellen? Avagy van valami praktikus módszeretek arra, hogyan takarítjátok a kertet?

Figyelt kérdés
Van két boxer kutyánk. Elég nagy a kert, így hát mindig oda vannak kiengedve. 3naponta takarítjuk a kertet, de így is jó nagy csomagot bombáznak oda mindenhova. Általában lapáttal dobaljuk be a kukászsákba, de ez így nem megfelelō.
2014. máj. 25. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg nem a megfelelő ételt kapják, ha nagy csomagokat raknak le.

A sok végtermék annak a jele, hogy az elöl bekerült étel nagy része nem hasznosul, hanem hátul kijön.

2014. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

ki kell ábrándítsalak, de a legjobb megoldás, ha sétálni hordod és akkor kint kakkant! mennyit sétálnak? ha séltálni viszed őket kint is végzik a dolgukat?


nekem 3 nagytestű kutyám van, 1 csak a kertben, 2 kinti-benti kutya, mindet viszem napi 3x sétálni, elvétve találok csak kakit a kertben...


szerintem ez a TÖKÉLETES megoldás... ha elkezded kihordani rendszeresen, akkor idővel már várni fogja, hogy kimehessen és ő is kint szeretné végezni majd a dolgát. egy kerti kutyát is naponta 2x, de MINIMUM 1X SÉTÁLTATNI KELL!

2014. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos a nagyszüleim vidéken nem sétáltatják a kutyát, mert ugye "nagy a kert" (hagyjuk most az ezzel kapcsolatos őrjöngésemet), ezért nagypapám minden egyes nap körbemegy a telken és szedi a szart. Ez a minimum ha már szerencsétlen állat nem sétálhat, a kert meg csak így marad tiszta.
2014. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem muszáj ám, hogy kutyaszarral legyen tele az utca...

mert azt senki nem teszi oda, hogy az utcán szedd össze.

Egyébként kölyökkorban lett volna a legegyszerűbb, egy helyre szoktatni, hogy ott végezzék a dolgukat.

Azért megpróbálkozhatsz vele.

Otthon is össze lehet ám szedni.

2014. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a vödör és mini gereblye kombó vált be 1-2 nappi rendszerességgel.
2014. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az enyéim csak itthon raknak aknát. Az utcán azért nem, mert ritkán vannak kukák, nagytestűek így a kaki is nagyobb és nincs ingerenciám zacskózott szarral mászkálni. Itthon csak a füvesített részre szoktak, lehet kapni speckó lapátot amivel fel lehet szedni, nem egy nagy dolog. Általában reggel van 2 adag, azaz fejenként egy, meg néha napközben 1-1. Nem egy nagy dolog összeszedni
2014. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En minden nap felszedem azt a napi 1-2-t, amit a kutyam kinyom, nem Nagy dolog:) es igy Mindig tiszta a kert.
2014. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A kutyák kintre is ki vannak hordva! De ott is össze kell ugyanúgy szedni a szart, no mindegy.

Senki nem mondta amúgy, hogy teher, hogy össze kell szedni. Én csak arra voltam kíváncsi, hogy van-e valakinek valami praktikája.


Mi is lapáttal szedjük, köszönjük azért mindenkinek (:D)

A kutyák egyébként speckó tápot kapnak évek óta, mert az egyik allergiás és az állat klinikán annó azt ajánlották.

2014. máj. 25. 18:49
 9/12 anonim ***** válasza:

De mi a nem megfelelő abban, hogy x naponta szeditek össze? Ha zavar, hogy tele van az udvar, akkor gyakrabban kell szedni. Vagy meg lehet tanítani a kutyáknak, hogy az udvar egy bizonyos részére pakoljanak és akkor máris nincs tele az egész udvar.


De tényleg nehéz így tanácsot adni, ha a probléma sem világos.


Én akkor szedem, amikor éppen eszembe van, vagy kedvem van. Elől gyakrabban, hátul ritkábban. A régi emésztőaknába teszem.

2014. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

azért nem mindegy, hogy kint kakil, vagy bent, mert kint látod és rögtön felszeded, amikor meg csak úgy ki van csapva a kertbe gondolom nem figyeled egész nap, hogy mikor pottyant, tehát úgy meg keresni kell. én amúgy bent is ugyanúgy zacskóval szedem, vagyis olyan módszerrel, hogy egy kis zacskót húzok az egyik kezemre és azzal szedem egy nagyobb zacskóba.


amúgy azt nem értem, hogy aki naponta szedi az hogy találja meg, vagy mekkora a kertje, hogy a napi 1-2 kakit mindig megtalálja...

2014. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!