Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet elaltatni...

Mennyibe kerülhet elaltatni egy amúgy fizikailag egészséges kutyát? Van esetleg más választásunk?

Figyelt kérdés

Sajnos ma harapott másodszor embert. Eddig még soha sem vertük meg. A párom kezét csúnyán megharapta. Később kivittük sétálni, minden rendben volt, de kutyák láttán bevadult és ismét ránk támadott, de most volt rajta szájkosár. Így is alig tudtam lerugdosni a páromról, tehát ma kapott ki először. A kutya hátra van zárva az udvarba, elég nagy területe van, de amikor dörög az ég, valahogy mindig előre szabadul (lyukakat ás) és jönne be az ajtón és mikor toljuk kifelé, morog és vicsorog ránk, muszáj beengednünk. Teljesen megfélemlít minket. A párom anyukáját amikor megharapta, kórházba kellett vinni. Most várjuk a kisbabánkat és nem örülnék neki, ha ez a kutya itt maradna, főleg, h azért is ránk akar morduli, ha véletlenül rálépünk a lábára. Sajnos nincs más ötletem. Egyébként szájkosárban már sokszor ránktámadt.

Megjegyzem: nem én neveltem! 3 éves kutya, 1 éve lakom itt.



2014. máj. 25. 18:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
26%
Ha rövidesen kisbaba lesz, akkor a kutya semmi esetre se maradjon a háznál! Mert például féltékenységből nagy bajt csinálna a babában. Volt már ilyen eset Magyarországon, pedig az a kutya előjelét sem adta annak amit tett.
2014. máj. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
85%

Ez hülyeség. Egy jól szocializált kutya SOSEM bántana babát, ennek ellenére sem lehet őket egyedül hagyni. Mindig figyelni kell rájuk!

Csak úgy nem altatnak el kutyát. Menhelyre adhatjátok be, de előtte a kutyaiskolával megpróbálkoznék.

Azt muszáj megkérdeznem, hogy milyen fajta kutya, és teljesen egészséges-e az idegrendszere? Mert ha az utóbbira nem a válasz, valószínűleg elaltatnák, de csak azért, mert így viselkedik, nem fogják.

2014. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
83%

3 éves kutya még nagyon-nagyon fiatal, normális állatorvos nagyon nyomós biológiai indok nélkül nem fogja elaltatni, ha beadjátok a gyepmesterire, ott is csak akkor altatnak, ha x idő után nem jelentkezik érte új gazdi.


Én -látatlanban- azt mondanám, hogy a egy három éves kutyának trénerre(kutyaiskola, kutyaoktató, kutyakiképző, nevezd, aminek akarod) lenne szüksége,aki szakszerűen(mert ezt tanulta, ebből él, ezért kapja a fizetését) bünteti,ha arra van szükség és jutalmazza(jutalomfalat,stb.)ha jót csinál, és ha ti ezt nem tudjátok neki megadni neki, akkor még egy gyepmester, vagy menhely is jobb neki(ott legalbb esélye van arra, hogy gazdit kap)


Fizikailag egészséges kutyát normális orvos nem altat.

2014. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
86%
Próbáljatok új gazdát keresni neki. Elzárva egy hátsó udvarban élni, viharban pánikoláskor nem beengedni, aztán a morgásra mégis...Csupa negatív dolog. Egy totálisan nem nevelt, elrontott kutyát nagyon nehéz bárhol is gazdához juttatni.
2014. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként mennyit foglalkoztok a kutyával?

Hosszú huzavona lenne így az altatás és nem mellesleg van jobb módszer is, például egy jó kutyasuli vagy házhoz járó kiképző.Ha végképp nem megy, akkor pedig humánusabb egy menhely

2014. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%
Vannak állatorvosok akik a gazda kérésére is elpusztitják a kutyát listaáron, de kérlek elöbb keress állatmentőket, hátha kell valakinek, egy jó szocializálás csodákra képes
2014. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 sippara ***** válasza:
88%
Keressetek neki egy olyan gazdát, aki látott már kutyát, képes és hajlandó kielégíteni legalább a minimális szükségleteit, és nem altatná rögtön, amikor a saját szar nevelésének (illetve nyilván nem nevelésének) következményeként harap. Kutya, foga van, a hangszálai nem megfelelőek ahhoz, hogy szidja az anyátokat.
2014. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos minden hozzá nem értő idióta vállahat kutyát, ha meg gond van vele, vagy éppen jön a baba, és útban van, akkor jön az altatás. Borzalom!!!!
2014. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
75%

Van más választásotok! Beadni menhelyre, esetleg gyepmesteri telepre. Vidéki sintértelepek (gyepmesteri telepek) nem tudom, milyenek, de a budapestin (Illatos úton van)elég normálisak az ott dolgozók (és nem altatnak csak legleglegvéső esetben) viszont olvasni rémtörténeteket h itt-ott viszont komolyan bántalmazzák a kutyákat...


Semmiképp se altassátok el, hiszen ez a viselkedés NEM a kutya hibája, hanem a tiétek. Ne vedd támadásnak, de nem nevelték/neveltétek meg rendesen. Első harapásnál én biztos alaposan megbüntettem volna, ha kell, elvertem volna, az tuti! Nálam nem fér bele, hogy a kutya megharapja a gazdáját.


A gazdinak határozottnak és következetesnek kell lennie, a kutyával pedig éreztetni kell, hogy hol a helye!!!!! A rossz viselkedést büntetni kell, a jót viszont jutalmazni, megerősíteni (jutalomfalat, simogatás, játék).


Ha nagyon harapós, legyen rajta állandó jelleggel szájkosár egy ideig és legközelebbi támadásnál alaposan helyre kell tenni (grabancon fogni, földre nyomni és ott tartani amíg lenyugszik). Ha fojtó nyakörv/póráz van rajta, elkapni, felfelé húzni és fojtani pár pillanatig. amíg lekushad!


Ha nagytestű kutya, akkor pláne keményen kell fellépni!!!!!! Az én 12 kilós kutyám is csak akkor értett a szóból (utcán neki akart menni egy másik kutyának), amikor alaposan megrángattam párszor így a fojtóval, azóta érdekes módon normálisan viselkedik.


Ja és nem mellesleg foglalkozni kell sokat a kutyával, hiszen csak így tanulja meg mi a helyes viselkedés. Ha egész nap be van zárva és csak fél órát foglalkoztok vele, akkor nem csoda, hogy frusztrált.

2014. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
83%

"nem én neveltem!"


Ezt a kutyát senki sem nevelte, ha próbálta is, nem jól!

Egyébként sem kibúvó ez, mert ha számodra fontos lenne a kutya, akkor már régen elkezdtél volna vele foglalkozni. Sajnos a legtöbb kutyatámadás abból adódik, hogy nem megfelelő emberhez kerülnek, akiknek fogalmuk sincs a kutyákról, a nevelésükről, igényeikről, stb, aztán meg persze a kutya a hibás, amiért jelzi (ha máshogy nem megy, harapással), hogy nem jó ez így neki.


Normális állatorvos pedig valóban nem altat el egészséges, ráadásul fiatal kutyát. Meg kellene próbálni meghirdetni, esetleg kiképzővel felvenni a kapcsolatot, fajtamentéssel, ha lehet és új gazdához juttatni, aki megfelelően rehabilitálja a kutyát, majd új gazdát keresnek neki.

2014. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!