Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám idegeneket ugat meg...

Kutyám idegeneket ugat meg csak úgy! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sétálunk, egyszercsak elrohan egy ártatlanul sétáló emberhez és körbe ugatja. Rászólok akkor visszajön dehát kínos... Hogy tudnám leszoktatni? Ha odarohanok hogy megtépjem akkor elrohan előlem.
2014. máj. 25. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenek előtt tiltsd, de határozottan. Ne akkor fogócskázz vele, amikor egy idegen már infarktust kapott a rémülettől, hanem már akkor szólj rá, amikor stíröli az idegent, ráfókuszál és mielőtt megindulna. Növelni kellene a tekintélyedet is a kutya szemében... És végül használj pórázt, aztán így szépen elmentek valami nyugis helyre ahol piszkosul lefárasztod.
2014. máj. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Talán tegyél rá pórázt ha tudod, hogy ideggyenge ne csak úgy minden nélkül sétáltasd.
2014. máj. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. Nem fogok pórázt tenni egy hatalmas mozgásigényű sportkutyára, mégis hogy fárasszam úgy le okostojás? Fussak körbe körbe vele 5 órán keresztül? Gondolkozz mielőtt megszólalsz!

2. Már miért lenne ideggyenge? Nem kis pénzért vettem jó nevű tenyésztőtől, stabil idegrendszerű szülőktől és ezen kívül tökéletesen működik a kutya minden szempontból, egy pisszenésemre is reagál és azonnal csinálja amit mondok, nem fél semmitől. Szóval szintén gondolkozz mielőtt hülyeséget mondasz. Olyan nagy divat lett rögtön leideggyengézni egy kutyát amelyikkel akár egy kicsi probléma is van.

2014. máj. 26. 08:15
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és az elsőnek köszönöm!
2014. máj. 26. 08:15
 5/14 A kérdező kommentje:
És az utolsónak még: Szerinted megoldódna a probléma a pórázzal? Hát nem! Én MEGOLDÁST keresek, hogy békésen elengedhető legyen, és leszokjon erről a viselkedésről, nem a probléma "eltakarását"
2014. máj. 26. 08:18
 6/14 anonim ***** válasza:
nem arra utalt az előző, hogy mostantól el se engedd a pórázról, csak ha látod, hogy jön valaki vedd pórázra. Azért mert te nem bírsz a kutyáddal ne mások szívjanak már...
2014. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Neveld meg, és ne engedd el a pórázról amíg nem 100%-osan viselkedik. Az, hogy visszamegy egy dolog. De már elmennie sem kéne ha rászólsz. Biztos a járókelők is nagyon boldogok veletek. Én is póráz nélkül sétáltatom a kutyámat de csak azért, mert tudom hogy se idegen emberhez, se kutyához nem megy oda, nem macskázik, és úgy alapvetően mellettem jön szépen. Viszont ha olyan helyre érünk ahol ovi/suli/piac van pl. ott MINDIG pórázra veszem, pedig tudom hogy mellettem marad, de tekintettel vagyok másokra. Ne háborogj, hanem te is légy tekintettel a körülötted élőkre. Állítólag egy pisszenésedre is reagál, ehhez képest elrohan idegen embereket megugatni, és totál hülyére vesz azzal hogy kergetőzik veled... Neveld meg, addig meg vidd olyan helyre lefárasztani, ahol tutira nem zavartok másokat.
2014. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCSSSSSI. ELolvastam nem ideggyenge hanem idegen XDDDDDD. De attól eltérően még tedd pórázra.
2014. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Aha, és ha legközelebb valaki belerúg amikor előtte pattog, vagy a mellette álló kutyája jól megharapja a tiédet, akkor mit csinálsz okostojás? Az igazság az, hogy senkinek a világon nem kötelessége hogy próbababát játszon a te kutyád neveléséhez! Neked kötelességed biztosítani, hogy senkit se zavarjon!
2014. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha ez történne akkor megtanulja a leckét remélem. De nem akarom eltakarni, elfedni a problémát, hanem pont a békesség kedvéért akartam leszoktatni. Főben járósak bűn valóban. Bocsánat hogy fel mertem tenni a kérdést, valóban egyszerűbb pórázon tartani szerencsétlen kutyát mint megoldani a dolgot. Köszi
2014. máj. 27. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!