Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tud valami tippet adni?

Ki tud valami tippet adni?

Figyelt kérdés
9 hetes mopsz kiskutyánkat a lakásban alomhoz szoktatjuk, a pisi már elsőre is ment neki, de a kaki még nem. Az alom egy műanyag alomtálcában van és mindig össze-vissza csúszkál a làba benne. Nincs valami ötletetek erre? Vagy a kaki szoktatàshoz? Ma reggel az alom mellé pisilt, pedig tegnap kétszer is alomba talàlt.

2014. máj. 26. 04:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk alom helyett (miután megkapta az oltásokat) ki kéne hordani. Nem macska, hogy alomba csináljon. Ezzel megalapozod a következő kérdésed: "Hogyan tudom leszoktatni az alomról?".....
2014. máj. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ki kell vinni, még kicsi először úgyis be fog piszkítani de egy idő után megtanulja, hogy jeleznie kell ha pisilni akar. Aztán 1 éves korában már 9 órát is kibír pisi nélkül, de akkor is le kell hordani.
2014. máj. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mèg nem tudom kivinni mert nem kapta meg az oltásait, max csak a ház elé lehetne levinni, de sok kutya jàr erre, féltem levinni.
2014. máj. 26. 08:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, vidd le! Képzeljétek el,hogy a cipőtökön, ruhátokon is fel tudjátok vinni. Ez nagyon fontos időszak neki, ne foszd meg tőle. Aztán meg pár hét múlva jössz azzal a kérdéssel,hogy nem akar lent pisilni a kutya és hasonlók. Ne bandázzon kutyákkal, de vidd le. Próbálj tiszta helyet keresni. Az én kutyáimnak sosem volt bajuk, illetve udvaron belül is el tudja kapni. 9hetesen már van benne 2 oltás. Arról nem is beszélve, csúnya dolog, de ez is a szelekció része, ha gyengébb elkap minden szart, ha erősebb túléli.
2014. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
9 hetesen tenyésztőtől vettem a kutyám, már csak egy veszettség elleni hiányzott neki. Gratulálok a szaporítós kutyádhoz, biztos, hogy nem kapott meg semmilyen oltást.
2014. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van oltàsa ugyanis kennelből való, de a veszettség oltás után is 2 hetet írnak amire kialakul a védettsège! Azért kösz!
2014. máj. 26. 08:51
 7/9 anonim ***** válasza:
A veszettség utáni védettség megvárása mind1, nem a veszettséget fogja elkapni,ha elkap valamit az biztos. A tenyésztők azt mondják persze, hogy 3-4 hónaposan vidd csak le, van amelyik állatorvos már 6 hónapot is mond. Nyilván hivatalosan legalább 2 hét, de szerintem hülyeség megvárni egy bérházas kutya esetében. Családi házba oké,hogy ne vidd sétálni. De lakásban többet árt ,mint használ. Az esélye utána is megvan,hogy elkap valamit.
2014. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodtan le lehet vinni a ház elé, vagy arra gondoltatok hogy örökre marad az alom? Mert akkor jó úton haladtok affelé. Ha megszokja, hogy bent lehet pisilni-kakilni, akkor baromi nehéz lesz kiszoktatni. És ugye a kutya szocializálásával nem akartok a veszettség oltásig várni??? Ha most nem is, de 3 hónapos kora után NYUGODTAN vigyétek kutyák közé, ugyanis nagyon fontos hogy jól szocializált legyen, valamint elölről kell kezdeni a szobatisztaságot is, 2 óránkénti levitellel.
2014. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen almot használtok. Viszont a kavicsosat a kutya nem szereti. Belemennek az apró darabok az ujjai közé. A kutyáknak kell egy bizonyos szaginger ahhoz, hogy kakiljanak. Az alomban ezt nem kapja meg. Vidd csak le pórázon, kis területet kiválasztva és addig maradni, amíg nem piszkol.
2014. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!