Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet levinni?

Miért nem lehet levinni?

Figyelt kérdés
Többször olvastam itt, hogy nem lehet levinni a kutyát sétáltatni addig, amíg meg nem kapta az oltásait, vagyis nagyjából 12 hetes koráig. Miért? Régen is levitték a kutyusokat sétálni már 6-8 hetesen, és nem lett semmi bajuk.

2014. máj. 26. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Mert 12 hetes koráig kapja meg a szükséges oltásokat (veszettség oltás kivételével), amik kialakítják a megfelelő védettséget. Hozzám 9 hetesen került a kutya, én is vittem már sétálni, csak addig más kutyákkal nem nagyon érintkezett.
2014. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Simán összeszedhet fertőzéseket, és nem is kell más kutyával találkoznia, elég ha megszaglássza egy beteg kutya székletét. Aztán elpusztul, mert nulla még az immunrendszere.
2014. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Ja, a lényeg kimaradt: azért nem viszik le olyankor, hogy nehogy elkapjon valami nyavalyát, ami ellen esetleg még nincs védettsége.
2014. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk teljes karantén volt addig, amíg nem kapta meg az orvostól az engedélyt. Cipő-, ruha csere, séta semmi. Nem azért fizettem x ezret (sokat), hogy elkapjon valami betegséget. Lakótelepen sajnos nincs olyan fűszál, ahol nem járt volna kutyaorr (másról ne is beszéljünk). Tudom, paragazdi vagyok.....
2014. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Mert sok kutya túl drága ahhoz, hogy emiatt elpusztuljon.
2014. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régen kevesebb kutya volt .

Amúgy a második oltás után egy egészséges immunrendszerű kutyát már lehet levinni. Persze, olyan helyre csak, ahol reméli az ember, nem kóbor kutyák gyülekező helye. Figyelni kell minden mozdulatot, hogy ne szedjen fel semmit a földről.

Ma már az embereknél is változtak az elvárások az egészség terén. Lásd, mindent fertőtleníts, mert bacik vannak.

Egyéni döntés, ki mennyire tart a fertőzésektől .

2014. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Én 10 hetesen levittem, de kigúvadt szemekkel lestem, mit művel, szinte négykézláb mentem mellette. :D

Enyém is panelkutya, csak a ház mellé vittem le, hogy fedezze fel a világot. Eleve nagyon erős kutya, olyan a teste, mint a vas. Semmi baja nem lett, és most másfél éves, még náthás sem volt. Akkor féltettem, persze, de azért lásson egy kis világot, ne csak a négy falat.

2014. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!