Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos bichon havanesemnek...

10 hónapos bichon havanesemnek eldobom a labdát és visszahozza, de nem adja oda. Hogy szoktassam rá, hogy hozza oda és adja oda?

Figyelt kérdés
nagyon okos kutyus. végtelen sok szeretetet ad, tud pacsit adni, ülni, feküdni, de ha valamit eldobok neki, elfut érte, megfogja aztán elkezd futni felém vele, és amire odaérne, nemhogy megállna, fut vele tovább és mögöttem 1-2 méterrel megáll.ha el akarom venni tőle, odább megy, nem akarja odaadni. ugyanakkor ha nem foglalkozom vele, hozza oda és nyomkodja a lábam, hogy játszak vele. hogy szoktassam le erről az irigykedésről, és hogy egyszerre odahozza nekem?
2014. máj. 26. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám ugyanezt csinálta. Én először megpróbáltam kajára elcserélni, tehát elé tartottam a jutifalit, mondtam, hogy ereszd. Mivel az én kutyusom nem kajás, ez nem jött be, így azt csináltam, hogy 2 labdát vittem, mikor visszahozta, mondtam neki, hogy ereszd, és megmutattam a másik labdát. Így már szívesen kiköpte, ami a szájában volt. Egy idő után pedig fokozatosan kivettem a 2. labdát, és most már ereszdre szépen letesz bármit.
2014. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem azért csinálja mert irigy, hanem mert a sima labdázásnál nagyobb buli az, hogy te rohangálsz utána. Csak szórakozik veled.

Ilyenkor abba kell hagyni a játékot. Előbb utóbb megtanulja, hogy neked ez nem pálya.

2014. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a most másfél éves kan staffim is majdhogynem ugyanezt művelte a lasztival. Lelkesen hozta-vitte, de odaadni nem akarta az istennek sem.

Én ilyenkor fogtam magam, otthagytam, és nem foglalkoztam vele. Ha odahozta hozzám, de szóra nem adta oda, megint otthagytam. Ha kiköpte (persze nem az én parancsomra, hanem véletlenül kiesett a szájából), elvettem, elraktam a táskába, és mentünk tovább, játéknak annyi.

Mostmár odaadja, de nála a morgás jön be. :D Közel hajolok a nyakához, morrantok egyet, és már repül is a labda a kezembe. A másik kutyám egy kézmozdulatra odaadja a labdát, de ez a fiatalabb csak a morgásra. :D

2014. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is a csere jött be mikor kicsi volt. Bármire hajlandó volt elcserélni, egy faágra is, nem volt fontos, hogy másik labda legyen.
2014. máj. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmit. DE tényleg.

Mikor odavitte a labdát, nyújtsd felé a tenyered és mondd, hogy "kérem". Ha nem adja, ott kell hagyni a kutyát úgy ahogy van, 10 perc múlva újra meg lehet próbálni.

Bár nekünk boxer van, ugyanezt csinálta és bejött a taktika.

2014. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!