Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel?

Angol cocker spániel?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy angol cocker spánielt. Az érdekelne, hogy szerintetek ez a kiskutya egészséges,illetve fajtiszta?


[link]



2014. máj. 26. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez szaporítós kutya és normális ember szaporítótól nem vesz kutyát! Normális tenyésztő pedig ilyen helyeken nem hirdet.
2014. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Nézz a neten tenyésztőket. Tőlük vegyél. 100.000 körül már kapsz ;)
2014. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Chipről szó nincs, szülők eredményeiről szó nincs, szokásos duma, 6 hetesen hozható el, tehát a válasz: NEM!

Tenyésztőnél keresgélj, ne ilyen oldalakon. Már ha fontos, hogy egészséges kutyád legyen, és sokáig éljen.

Ha nincs pénzed 100 ezres kutyára akkor ott a fajtamentés.

2014. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyugycity kennel? Ez van az adásvételi szerződésükben:


A fent nevezett, chip szám alapján azonosítható kutya fajtatiszta!

A kiskutya Hobbi , célra kerül átadásra , - törzskönyv nélkül.

Az eladó nem garantálja, hogy a kutya tenyésztésre illetve kiállításra alkalmas lesz.


Huhhh....képes volt egy kamu kennel oldalt létrehozni...komoly

2014. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg ez sem rossz:


A kiskutyát a megtekintett állapotban adja át, felelősségvállalás nélkül a szerzett és öröklött hibákra és hiányosságokra .


4-es voltam

2014. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Imádom, hogy ezen az oldalon csak a törzskönyves kutya a kutya... Akinek olyan kutyája van aminek nincs, az már nem is ember...
2014. máj. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os!

Ezt senki nem mondta. A tenyésztők - a szaporítókkal ellentétben - azért tenyésztenek, hogy minél egészségesebb egyedeket kerüljenek a tenyésztésbe, akik továbbviszik a jó géneket. A nem megfelelő egyedeket - értsd akiknek betegségük van - kivonják a tenyésztésből. Ennek elérése érdekében szűrésekre viszik a kutyákat, és nem profitálnak.

Egy keverék kutya is lehet édes, de aki nem ért hozzá, ne tenyésszen. Főleg így ne.

2014. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajj kérlek! Ne kezd!

Nem a törzskönyv a lényeg, hanem az, hogyha már kiadsz pénzt egy kutyára úgy, hogy fajtatisztát szeretnél és még szeretnél vele hosszú-hosszú évekig együtt lenni, akkor nem veszel úgynevezett "fajtatiszta" állatott egy olyan szaporítótól, mint ez. Hogy miért?


1. mert nem fajtatiszta

2. mert egy csomó betegséget hordozhat, amire aztán a gatyád is rámegy

3. fentiek fényében kevés az esély, hogy hosszú távon megmarad társadnak

4. mert akitől veszed, nem szereti a kutyákat, csak egy pénzhajhász, aki keresni akarnak rajta, ezért rossza körülmények között (nem tartja), kínozza Őket


és még lehetne sorolni a végtelenségik.


Azonban szerintem minden normális kutyabarát támogatja a fajtamentőktől vagy a menhelyekről való örökbefogadást. Ott sincs törzskönyv!


De ha valaki ragaszkodik a fajtatisztához, az CSAK törzskönyvvel, hivatalos tenyésztőtől vegye, mert csak az a fajtatiszta és ott GARANCIÁT kapsz a kutyára.

2014. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Félre értesz, távol áll tőlem, hogy vitát indítsak…

Én magam anyagilag is támogatok menhelyet, csak néha úgy érzem átestünk a ló túloldalára ezzel a törzskönyv kérdéssel.

Az általad leírtakból a következők jönnek le nekem.

1. keverék kutyám van, mert nem lehet fajtatiszta, hiszen nincs törzskönyve

2. betegséget csak a törzskönyv nélküli kutyák hordozhatnak, sőt ők biztosan hordoznak is

3. valószínűleg eddig szerencsém volt, mert a törzskönyv nélküli kutyáim is szép kort éltek meg

4. akitől én vettem a legutóbbi a kutyusom az példaértékűen tartotta őket, csak nem hordta kiállításra és nem törzskönyveztetett. Szó sem volt kínzásról. Így nem általánosítanék.

Azért a tenyésztők sem minden esetben fedhetetlenek. Ajánlott nekem már hírneves tenyésztő is kiskutyát törzskönyv nélkül…

2014. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem az nem tetszik hogy ennyire kihagsúlyozza hogy nem vállal felelősséget ami arra utal hogy nem lesznek egészségesek
2014. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!