Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell-e egyáltalán fürdetni...

Kell-e egyáltalán fürdetni egy kinti kutyát, ha szokott úszni?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam rajta, hogy megfürdetem, de az utóbbi időbe többször is vittem úszni egy tóba és most igazából elég szép, tiszta lett a bundája. Berni pásztorról van egyébként szó, és természetesen fésülni is szoktam a szőrét. Azért akartam mindenképp megfürdetni, mert most veszek neki kullancs- és bolhanyakörvet és úgy tudom előtte jó, ha le van fürdetve, hogy ne legyen zsíros a bundája, mert attól könnyebben bekoszolódik a nyakörv. Viszont most így nem is zsíros, így szerintem nem kell megfürdetni. Ti mit gondoltok?

2014. máj. 26. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A kinti kutyákat általában nem fürdetik. Nekem is kinti kutyám van és csak akkor fürdetem meg, ha belemegy valami mocsokba és másképp, pl. fésűvel, kefével nem tudom letisztítani.
2014. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi évente 1x szoktuk egy meleg nyári napon fürdetni a kinti kutyá(i)nkat, de júniusba majd leviszem ő(ke)t a Dunára úszkálni vagy valahova, és akkor nem lesz(nek) valószínűleg fürdetve.

Ne fürdesd szerintem akkor ha sokat úszik.

2014. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
azért nem mindegy, hogy milyen vízben fürdik. ha nem olyan tiszta víz, akkor azért évente 1-2-szer szerintem fürdesd meg (többször szerintem felesleges, sőt káros). nem ugyanaz a fürdetés meg a fürdés.
2014. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
sosem fürdetem a kutyáimat, csak annyit vannak vizben, amennyit nyáron úsznak. akkor viszont minden nap. ilettve hazudok, az egyiket egyszer le kellett csutakolni, mert emberi fekáliában fetrengett:)
2014. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!