Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv?

Hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Kistestű kutyának mit ajánlanátok ??

2014. máj. 26. 19:50
 1/8 anonim válasza:
0%
Mindenképpen a hámot, sokkal humánusabb, és jobban szereti az én kicsikém is.:)Milyen kutyusod van?
2014. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hám nem jó, sosem tanul meg benne rendesen sétálni a kutya. Egész testével belefeszül és erőt fejt ki, sok vicces sztorit hallottam már arról, hogy 2-3 kilós hogy rántották magukkal a néniket.

Semmi "humánusabb" nincs a hámban, a nyakörv is ugyanolyan humánus ha az eb normálisan közlekedik benne. Márpedig normális sétát csak nyakörvvel és rendes pórázzal lehet tanítani, ezt sokan elfelejtik. Ha már minden megy, akkor válthattok hámra is.

2014. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hagyuk már ezt a baromságot hogy humánusabb... a leghumánusabb ha nem teszel rá semmit.


A nyakörv célszerűbb, azzal lehet hogy tudsz majd normálisan sétálni ha odafigyelsz majd rá.. pórázfegyelem ilyenek.


A hám mozgássérült kutyák segítésére van, vagy kutyás sportokhoz. Essetleg célszerű erdőben fel tenni megkülönböztető jelzésnek hogy nem kóbor kutya. De városba tök felesleges.

2014. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bichon bolognese
2014. máj. 26. 20:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Öööm rendben köszönöm a válaszokat majd át gondolom !!
2014. máj. 26. 20:41
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Nyakörv a teljes nevelés idejére, és ha már képes póráz nélkül is szófogadóan sétálni, akkor mehet a hám a pórázos séták idejére
2014. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszii a válaszokat !!
2014. máj. 27. 08:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy tökmindegy, mi van rajta, ha következetes és türelmes vagyok, akkor tud benne sétálni. Egy ideig retriever pórázzal mentünk, de az se volt sokkal jobb a sima nyakörvnél (laza pórázos sétát tanuljuk éppen) és meglepő módon a hámmal és több türelemmel értük el eddig a legnagyobb sikert. És úgy vettem észre, hogy a sima nyakörv idegesíti, elég rövid a lába és hozzáér/ütögeti a karabiner a vállát.
2014. jún. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!