Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Boxer harc! 2 hónapja...

SOS! Boxer harc! 2 hónapja 2,5 éves szuka boxer mellé befogadtunk egy 7 hónapos kan boxert. Többször komolyan összeverekedtek. Mi lehet az oka? Hogyan oldhatnánk meg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

2,5 éves boxer szukánk mellé 2 hónapja befogadtunk egy 7 hónapos boxer kant, egyik sincs ivartalanítva. Az első hónapban elég jól elvoltak, játszottak, napoztak, még egymás táljába is néha belekóstolgattak óvatosan. De sajnos az elmúlt 1 hónapban már 3x összeverekedtek.

Az első alkalommal kint voltunk velük az udvaron, Párom megsimogatta a szukát. A kan is oda akart menni, és akkor ugrottak össze. Furcsálltuk, mert azelőtt ilyenből nem volt gond. Mindketten szoktak ugyanúgy simit kapni, és próbáltuk sokszor egyszerre mindkettőt simogatni. Pár másodpercig nem is vettük komolyan, mert néha marakodtak, de akkor nagyon agresszívak voltak, cibálták egymást, mindketten apróbb sérüléseket szereztek. A kan a lábán, a szuka a fülén sérült meg. Szerencsére ketten voltunk velük, csak így lehetett őket szétszedni, mert visszaugrottak egymásra. Akkor kb. 1 napig külön voltak, és utána pár napig nem volt semmi baj. Ezután még 2 ilyen eset volt.

A másodiknak nem tudjuk az okát, csak arra lettünk figyelmesek, hogy összeverekedtek, de itt is a közelben voltunk és már mentünk is őket szétszedni. A 3. alkalom pedig pár napja volt. Este ki akartam kicsit engedni őket, és amint kinyitottam nekik az ajtót, egyből összeverekedtek. Ilyenkor hiába kiabálunk velük, volt, hogy seprűt dugtam a két kutya közé, de csakis két ember tudja szétszedni, és ilyenkor egyből külön is kell zárni őket. Velünk nem agresszívek, amikor szétszedjük őket, nem támadnak ránk.

Egyik este bent voltak velem az ágyon. A szukát simogattam, a kan nem messze feküdt tőlünk. A szuka elkezdett rá morogni, akkor leszidtam. A kan átment közben a fotelbe. Ekkor hívogattam, hogy jöjjön oda hozzánk, és láttam rajta, hogy jönne, de a szuka csak morgott rá, nem mert odajönni. Ma kint voltak velünk az udvaron, játszottak, futottak, és a szuka csipkedte a kant. De nem volt agresszív, csak játékból. Viszont úgy vettük észre, hogy majdnem összeugrás lett belőle, mert egy kis idő múlva már megint jött a morgás. Mivel egyiket sem kell félteni, mindegyik ludas kicsit, ezért mindkettőt leszidtuk. De úgy vettük észre, hogy a szuka talán a „hibásabb”, ő érzi is, hogy bűnös, mert ilyenkor már nagyon lapít.

A szukánk mellé azért hoztuk a kant, hogy ne legyen egyedül, legyen egy társa. Ezt a pár összezörrenést leszámítva nagyon jól megvannak, de már félek őket egyedül hagyni. Mindegyik verekedésnél megsérültek. Ha nem avatkoztunk volna közbe, biztos még többet kaptak volna… A kant is mindenképpen meg szeretnénk tartani, már a 2 hónap alatt hozzánk nőtt, valamint Őt az utcára kerüléstől mentettük meg, nem fogjuk „kidobni”, Ő is családtag nálunk. De ez így nem mehet örökké! Nem tudunk a nap 24 órájában figyelni rájuk, de nem is zárhatom őket mindig külön, meg nem is szeretném. Azóta külön etetjük őket, mert félünk, hogy összeverekednek. Az a legnagyobb baj, hogy sajnos az okát sem tudjuk, hogy miért viselkednek így, ezért nem is tudjuk, hogy hogyan oldjuk meg ezt a problémát.

Valaki járt már hasonló cipőben? Vajon mi lehet az oka, hogyan tudnánk orvosolni?



2014. máj. 27. 20:36
1 2 3
 21/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
59%

Bocsi a belepofázásért, de tényleg félreérthető volt Emese írása ;)

De így kivesézve már érthető és remélhetőleg a kezdők is értik a különbséget!

2014. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én nem sértődök meg, ha félreérthető és szóltok, így legalább kiveséződött a dolog, elkerültük a káros félreértéseket, és remélhetőleg segítettünk azoknak, akiknek hasonló problémája van.

Nyilván 3 mondatban nem lehet megtárgyalni egy módszert sem, ezt azért mindenkinek meg kell érteni. A gyakorlati tárgyakat pedig, mert ez is tény, nem lehet megtanulni az elmélet ismeretével. A legnagyobb kutyások is elcseszték valószínűleg az első kutyáikat, nincs ezen mit szégyellni, én is elcsesztem. Aztán tanultam a hibáimból, próbálgattam mások tapasztalatait.

És ami a legfontosabb: Ami A kutyánál, A gazdinak működik, az B kutyánál B gazdival nem biztos, hogy beválik. Csinálhatja a gazdi akár napestig a földhözcsapkodást, ha a mindennapokban a kutya szarrá dominálja és sokszor észre sem veszi... Vagy amíg egy béta kutyának elég egy flakon megcsörgetése és máris beáll a sorba, vannak olyan alfa kutyák, akiknél a flakon, a klikker és a földhözcsapkodás megfelelő kombinációja sem használ teljesen, viszont egy eredendően ultradomináns Cesar Millan gazdival kezesbárány 5 perc alatt.

2014. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
74%

"honnan ismerhetem fel hogy agyban is megadta-e magát..?"

Szégyen-gyalázat, de nem tudom elmondani. Sosem figyeltem meg így részleteiben, rutinból megy.

Talán azt tudnám egyedül biztos jelként kiemelni, hogy ha felállsz mellőle, akkor sem kattan vissza azonnal az elmebajos-izgulós állapotába, hanem tényleg úgy marad, mint aki tudja, hogy hol a helye.


Amúgy én sem tartom végig fizikailag nyomva a kutyát, csak addig, illetve akkor nyúlok hozzá, ha fel akarna állni. De közben azért lelkileg kapja az ívet, felveszem a "ha megmozdulsz, halott vagy" hangulatot, igenis szarja össze magát, mert éppen azt próbálom beleverni a kis fejébe, hogy az élete az én kezemben van, és ezért ő úgy fog viselkedni, ahogy én mondom, mert különben kitépem a beleit vagy a torkát, mindkettő ott van előttem, megtehetem. Keményen hangzik, de ez erről szól. Legalábbis akkor működik jól, ha erről szól.

2014. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!