Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az lehet, hogy engem választot...

Az lehet, hogy engem választott falkavezérnek? /bővebben lent. /

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos boxer kan kutyánk...Eredetileg apum magának vette a kutyust,hogy ő majd foglalkozik vele stb... Mivel én több időt töltök eggyütt a kutyával,próbálom tanítani,már az alapokat tudja. Ha apukám mondja azt neki pl. "Ül!" akkor nem ül le, és szaladgál stb. De ha én mondom neki,akkor máris csinálja.. még ha fut valahova, és rászólok hogy "Ül!" akkor hirtelen megáll,és leül. Ha rászólok,hogy " Nem!" akkor nemcsinálja,ha pedig valaki más mondja,akkor pedig de. úgyérzem rám sokkal jobban hallgat,engedelmeskedik nekem,mint bárki másnak. Ha a közelèbe vagyok,akkor egy kisangyal. de apáék nélkülem alig bírnak vele,mert nem hallgat rájuk.. Az lehet,hogy kiválasztott engem Falkavezérnek? Apum szerint ez hülyeség,mert ennyiidős korban nemtudja a kutya eldönteni,meg szerinte nem vagyok elég erős kordában tartani...pedig.... :")

jaa és 16 vagyok most. (lány)

köszi a normális válaszokat! :)


2014. máj. 27. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Apukádnak nincs abban igaza, hogy nem vagy elég erős kordában tartani. Mert sokszor egy kis vékony nádszál lány sokkal jobb falkavezér lehet, mint egy kigyúrt nagy melák férfi. Fejben kell határozottnak és következetesnek valamint, valamint ha erős a személyiséged az is befolyásolja. A kiskutyák már 3 hónaposan is választanak vezért maguknak. Pont, hogy kiskorban alakul ki ez igazán. Hisz a farkasoknál is lényegében a nagyobbaktól tanulja el a viselkedést. Jelen esetben te tanítod, formálod őt, egyszerűen mondva, neveled az életre (itt nem csak az ül-fekszik dolgokra gondolok).
2014. máj. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Imola Ágnes ***** válasza:
Téged tekint vezetőnek, főleg, mert te foglalkozol vele. A pontos falkasorrend még alakul, de egyértelműen téged követ. A kordában tartás fejben dől el, nem fizikai erőben, már ha a kutya jólnevelt, és nem kell fizikailag helyrerakni. Foglalkozz sokat a kutyával, és tanulj sokat a viselkedésükről, nevelésükről.
2014. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A falkavezér mindig a mentálisan legstabilabb, határozottabb, és nyugodtabb ember.

Semmi köze korhoz, nemhez, fizikai erőnléthez.


Az viszont határozottan probléma, hogy a család többi tagjára nem hallgat.

A falkavezérség egy dolog.

De létezik falkasorrend is, ahol a kutya az utolsó, egészséges esetben.

Ha viszont a többiekre nem hallgat, az előre vetíti, hogy őket maga mögé fogja sorolni a sorrendben. Ami egyébként még ki sem alakult teljesen, de ha kialakul, akkor is képlékeny.

2014. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!