Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te kiszoktad mosni kutyád...

Te kiszoktad mosni kutyád etető/itató tálját? Lehet én túlzásba viszem a tisztaságot a kutyámnál?

Figyelt kérdés

Rengetek kutyás ismerősöm a már bealgásodott vödörbe tölti rá a vizet a kutyájának, ha már negyedig van benne a víz.


Én sajnálom a kutyám, mert látom hogy nyálas lesz a víz, meg sokszor bele hullik kis darabkák a szájából a táp is ezért Én kiöntöm az egészet és tiszta friss vizet töltök bele, és nem hagyom, hogy bealgásodjon!

De rengeteg kutyás ismerősöm/rokonom az algás vödörbe tölti rá a vizet, ki se mossa, és nem tölt teljesen frisset, hanem a már koszos/nyálas vízre tölt még.


Elgondolkoztam, hogy lehet én vagyok a túl tisztaság mániás? Végül is sok kutya iszik a pocsolyából! Sétáltattam erdőbe a kutyám póráz nélkül előre ment, és elkezdett a pocsolyából inni... :S


De úgy gondolom hogy én se szeretek koszos pohárból inni pláne nem innék algásból akkor a kutyámnak se keljen már!


Túlzás amit csinálok? Jó az algás víz is a kutyának?

16 f



2014. máj. 28. 10:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Algás?:O Hát én aztán minden vagyok, csak tisztaságmániás nem, de azért alap, hogy a kutyák régi vizét minden nap kiöntöm, kiöblítem a tálat, és új, friss vizet kapnak.
2014. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, Te csinálod jól. :)
2014. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Néha azért illik elmosni, ha nem is minden nap.

Amúgy megfigyeltem, hogy mindegyik kutyám és az ismerősöké is sokkal szívesebben issza a ilyen olyan helyen felgyülemlett esővizet vagy (ha van) a kerti tavak vizét, mint a részükre adott elvileg friss vizet. Pedig az esővizes tartályokban aztán van minden, alga, bogár, kosz, ami az ereszből kimosódott.

2014. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Be van algásodva az egész vödör! Szerintem nem lehet valami finom az alga... Bár nem vagyok kutya!

De azt látom, mikor friss vizet töltök kutyusomnak, akkor egyből iszik belőle! Tehát biztos szereti a friss vizet!

2014. máj. 28. 10:41
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A vizes tálat én ha engedek vel, előtte kiöblítem és kiöntöm, a kajásat meg természetesen mosom, bár az nem szokott előtte lenni és nem is raknám be úgy a szekrénybe, hogy koszos.
2014. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
algás, jézus... nem a tisztaságmániámról vagyok híres, de... minden alkalommal kiöblítem a tálját (fém tál, naponta többször), úgy hetente-kéthetente mosogatógépben kimosom. a kajástálját gyakrabban mosogatom el, de amúgy csak ki szoktam törölni, kivéve ha nem szárazat kap.
2014. máj. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 3-as válaszoló írt, én is megfigyeltem, amikor volt kutyánk. Ő is szeretett belelefetyelni az itt-ott felgyülemlett eső vagy más vizekbe.


Viszont a mi kutyánk is szívesen itta a frissen kirakott vizet is.


Én azt gondolom, hogy az állott, koszos, üledékes, de nem rohadt és büdös víz a kutya számára tisztának számít, hisz nem az üledéket nyalja ki, hanem a tetejéből lefetyel. Ez talán jobban esik neki néha, mint mindig a csapból folyó tiszta, de KLÓROS víz...


Mindig mondják, hogy a virágokat is esővízzel öntözzük, vagy ha csapvízzel, akkor hagyjuk állni 1-2 napig...


Na persze az a gazda sem állott vizet ad a kutyájának, aki a mosatlan, algás edénybe önti a friss klóros vizet, szóval... Szóval ha már friss víz, akkor te csinálod jól, hogy kimosod.

De nem baj, ha van még a kertben 1-2 tálka állott vízzel, akár esővízzel, amit nem mosol ki folyton.

2014. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 sippara ***** válasza:
100%
Vízcserekor (napi 1-2 alkalommal) öblítem a tálat is, pár naponta átmosom. A kajás edényeket minden vacsi után elmosom alaposan, különben a reszelt/darált zöldség eggyé válna a tál anyagával :D
2014. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig azt mondta anyukám, hogy olyan tálból adjak a kutyának/macskának enni és inni, amiből én is ennék illetve innék. Az etetőtáljukat minden etetés után kimosom, és a vizestálakat is kiöblítem mindig, ha vizet cserélek.
2014. máj. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sztem ez megszokás kérdése is, de alapvető higiénia betartása a kutyáknál is kell. Az előző kutyámnál naponta többször is cseréltem a vizet, és mindig megvárta a cserét és akkor jobb "ízűen" ivott. A tálat már csak azért is ajánlott naponta legalább elöblíteni, mert bár hiába eszi meg mind a kaját, a legyek, böglyök beköpik és azt nem szeretném a kutyával megetetni. Vegyszerrel azért vigyázni kell, én csak szappant használok, és jól ki kell öblíteni utána.
2014. máj. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!