Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lányok! Ti oda mertek menni...

Lányok! Ti oda mertek menni egy leonbergihez/újfoundlandihoz/malamuthoz őt megsimogatni (tehát az óriási cuki kutyusokhoz), vagy csak a mikro divatkutyákat simogatjátok inkább/folyton?

Figyelt kérdés

Azt nagyon fontos kihangsúlyozni, hogy ezek nem az esznek-a-kezetekből kutyusok, hanem óriási termetük ellenére nagyon aranyosak, édesek, játékosak. Egyáltalán nem a para kaukázusi, vagy tibeti masztiff kategória.


Ennek ellenére valaki felvetette, hogy csupán méretük miatt nem biztos, hogy oda mernek majd menni hozzájuk őket megsimogatni, a legtöbb lány a mikroszkópikus méretű ebeket "támadja" csak le.


Viszont nekem azok nem kutyák, csak emiatt soha nem fogok ilyen "kutyákat" tartani.



2014. máj. 28. 11:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, azok is kutyák, attól még hogy Te lenézed őket, ami elég szemét dolog.
2014. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
91%
Vadidegen kutyához nagyon-nagyon ritkán megyek oda csak úgy megsimogatni. Ha oda is megyek- vagy szóba elegyedek valakivel, akivel ott a kutyája, akkor előtte megkérdezem, hogy megsimogathatom-e. Igazából teljesen mindegy (elvi szinten, nyilván nem a sérülés méretét tekintve), hogy egy csivava harap meg, vagy egy újfoundlandi. A válaszom tehát, hogy nem tart vissza a kutya nagy termete, de mindig engedélyt kérek, nehogy legyen nagy meglepetés :)
2014. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
67%

Tévedésben vagy. Mikrokutyákat nem az igazi állatbarát nők tartanak. Azokat egyrészt valóban azok tartják, akik divatból tartanak kutyát, ők maguk is divatbolondok, a tipikus plázacicák, akik kicsit cukibbnak akarnak tűnni a kutya által, vagy épp nem kellenek senkinek és a mikrokutyában találnak társra.

Másrészt azok tartják, normálisabb emberek közül, akik lakásban élnek, nincs nagy helyük, és akár kajára sem tudnak sokat költeni, de mégis szeretnének egy házi kedvencet. És talán páran vannak, akik minden állatot szeretnek, így befogadnak szívesen egy ilyen kis izét is.


És nem nemfüggő. Pasiknak is vannak mikroebeik... Főleg a szivárványszínű cuccokba öltöző pasiknak...



Normális állatbarát nő nem fél a nagy kutyáktól, érzi, hogy melyik veszélyes és melyik nem...

És szívesen tartana is nagy kutyát, max azért nem tart, mert nincs pénze etetni, vagy kapaciátása megoldani a szökésbiztos kerítést...

2014. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
71%
Nem szokásom odamenni más kutyáját simogatni, egyszerűen nincs rá ingerenciám. Ha nagyon tetszik egy kutya (általában a nagytestű őrző-védők vagy pásztorkutyák, vagy a totál idétlen kinézetű keverékek), akkor megjegyzem a gazdájának, hogy milyen szép/ aranyos/ okos, ennyi. A kis izékre rá sem nézek általában, mind egy kaptafa, ugató félrenevelt kis szörnyetegek.
2014. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%

Én se szeretem a kistermetű kutyákat, de azért nem ítélek el azért senkit, mert valakinek az tetszik. Ha mindenkinek a nagy kutya tetszene kicsit unalmas lenne a világ. Azért nem tartanék soha ilyen kutyát mert a macskáim nagyobbak nála, és körülbelül csak abban különböznek, hogy ugatnak és sétáltatni kell őket. Egyébként nem tartom gáznak ha valaki például a Yorkit vagy a Westiet szereti, mert ők is kutyák, még ha kicsik is!

Minden ember más és más. Én eleve nem szoktam odamenni simogatni idegen kutyákat. Van elég kutyás imserősöm, bőven elvagyok azokkal - na meg persze a sajátommal -, teljesen idegen arcokhoz én nem mennék oda, akármilyen fajta a kutya. Hozzáteszem, ez engem is idegesítene, ha folyton idegenek jönnének simogatni a kutyámat, főleg ha az adott személynek is van egy vagy több. Egyébként szerintem ha valakinek tetszik a kutyád és ilyen "simogatós" típus, akkor odamenne. Legyen az nagy vagy kistermetű. A maga módján minden kutya aranyos, és ha még hozzá is teszed, hogy nem bánt akkor nem fognak félni tőle.

2014. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy husky keverékem és egy keverékem van, volt már vizsla keverékem, rotim, huskym, most is egy nagytestűt tervezek ideiglenesbe.
2014. máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%
Mi szoktunk sétálni apró és óriás kutyákkal is a városban, és az a tapasztalatom, hogy ha az óriások ott vannak, akkor mindenki őket akarja és a kisebbekkel nem foglalkoznak. Ez nemtől és kortól független.
2014. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
74%

Semmilyen idegen kutyát nem szoktam simogatni, sőt, még az ismerőseim kutyáit se nagyon.


Egyébként meg igen, a nagyobb kutyákhoz is oda merek menni. Nekem is rottweilerem van.

2014. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként ha nem tévedek, a kérdező fiú, és bízik benne hogy majd jól becsajozik a macikutyájával. :D
2014. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%

Én sem simogatok idegen kutyákat, mert szerintem bunkóság odamenni meg kizökkenteni őket.

Nálunk ez tök fordítva van párommal. Annak ellenére, hogy pasi, neki jobban bejönnek a macsebek. Valószínű azért, mert ő inkább cicás. Én meg oda vagyok azokért a kutyákért, akik majdnem nagyobbak mint én. Tehát furcsa ez, én, az 50 kilós szőke csajos csaj oda vagyok a nagy és kemény kutyákért, párom meg a szobacirkálókért.

Én azt mondom, ha már nem nagykutya, akkor inkább macska. Van is, elkényeztetett, elrontott kis hisztis hercegnő, akinek mindent szabad és maximum akkor éri levegő, ha nyitva van az ablak vagy megyünk nyiratkozni.

Van mellette egy németjucim meg egy dobim, akik szintén halálra vannak kényeztetve, ennek ellenére (nem tökéletesen de) jólneveltek. Mondjuk elég gáz lenne, ha ezekkel a paraméterekkel 2 ekkora neveletlen döggel léteznék. Érdekes lenne elmenni sétálni.

2014. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!