Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ásás probléma :S Help?!

Kutya ásás probléma :S Help?!

Figyelt kérdés

Van egy angol cocker spániel kutyánk, nemrég töltötte az 1 évét. Eddig semmi komolyabb, visszatérő probléma nem volt vele, de most rákapott a virágok kigyomlálására :S.

2 nap leforgás alatt 3x ásta fel a virágokat. Hiába kaptuk rajta és kapta meg a büntetését , be is zártuk nap közben a kenneljébe(amit amúgy nem szoktunk) érte, de nem okul belőle. Most már nem tudom mit lehetne kezdeni vele, lassan nem maradt virág amit kiásson :/ Máskor is szokott ásni, a ház oldalánál 1-1 gödröt, de az különösebben nem zavart, ha jól tudom a kutyák szeretnek ásni. De a virágokat nem azért ültettem, hogy tönkretegye.


Mi lehetne a megoldás, tanítani lehet valahogy, hogy ne tegyen ilyet? Vagy hallottam valami kutyariasztó sprayről is, azt ha valaki használta mennyire hatásos?



2014. máj. 28. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Mikor másodszor és harmadszor kaptuk rajta akkor már szégyellte is, lesütötte a fejét, magától bement a kennelbe, tudta, hogy rosszat tett de mégis tovább rombol...
2014. máj. 28. 16:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy büntettétek?

Én sehol nem hagyom őket ásni, mert ha egyszer lehet, lehet többször is.

1 évesen a kutyád javában kamaszodik, ilyenkor van a legnagyobb szükség a nevelésre.

Mennyit mozgatod/fárasztod (fizikailag, szellemileg) naponta?

Azt azért nem árt, ha tudod, hogy a spanciknak óriási mozgásigényük van, vadászkutyák, tehát különösen fontos a mozgás és a fegyelem.

2014. máj. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt akarjátok, hogy utálja a kenneljét, mert akkor jó úton haladtok. Mennyit van foglalkozva a kutyával, tanítás, séta, stb?
2014. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vizslám van. Ha ásni kezd másnap nagyobb sétát kap, mert az ásás egyik oka, hogy sok a fölösleges energia

Tavasszal, ősszel szezonja van az ásásnak, mert mindenféle izék mennek a föld alá telelni, illetve jönnek elő.

Ha a virágok frissen voltak ültetve, akkor lehet, hogy az érdekelte mit rejtettetek alájuk.

2014. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Az én pulim is kamaszként el kezdett ásni (nem tett kárt), de le akartam szoktatni. SIKERÜLT! a kiásott gödörbe, földre spricceltem hipót, mivel utálta a szagát 2-3 gödör után leszokott. Nem tettem kárt a kutyámban, mert közelébe sem ment a lekezelt gödörnek. Természetesen a gödrök a kert olyan helyén voltak, ahol csak fű volt.
2014. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Le kell mozgatni,agyilag és fizikailag is,akkor nem ás.Meg lehet,hogy érzett valamit a föld alatt,vakondot esetleg.A spani vadászkutya,simán kiszagolhatott valami izgalmasat.
2014. máj. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!