Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes kutya vásárlásba...

Mikor érdemes kutya vásárlásba gondilkodni két gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van. Egy 10 hónapos és egy 3 évesem. Én arra gondoltam, hogy minden képpen várnék, még a kicsi elég nagy lesz, hogy megértse nem bántjuk őt. Olyan 3 éves koráig. Akkor én úgy gondoltam, hogy egy menhelyi kutyust fogadnánk be. Hely van volt kutyám igaz ő a szüleimmel élt mert nagyon idős volt éx nem akartam a megszokott helyéről kirángatni. 11 éves volt, amikor elköltöztem, és most hétfőn altattuk el 17 évesen. Szóval van tapasztalat is a kutyákkal is.
2014. máj. 28. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nagylányom 4es fel eves a kicsi jövő héten lesz 20honapos! 3hete van kutyusunk ma 12hetes! A kicsi is nagyon szépen bánik vele, segitenek etetni, jatszanak sokat! Tudom h a 3het nem nagy idő de egy masodpercre sem bántam meg, h most lett kutyank!:-)
2014. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk most még a másik kutyámat úgy mond gyászolom. De ti milyen kutyát vettetek? Mekkora termetű lesz? Miért az a fajta?
2014. máj. 28. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom :(

Lakásban lenne a kutyi? Akkor még várnék, mert a 10 hónapos agyonnyúzná (Te is tudod, mire képes egy ekkora gyerek:)), és a kiskutya se veszi figyelembe, hogy csak egy 10 hónapos babát harapdál.

Ha kertes házban vagytok, akkor könnyebb a helyzet ebből a szempontból, hiszen az udvarra úgysem megy ki egyedül a gyerek.

Meg tudod oldani? 2 kicsi gyerek és egy kölyökkutya?

Én TÉNYLEG sok sikert kívánok hozzá! (Nekem már könnyebb, a kicsi is "már" 2 éves. Nem tudom, hogy bírja majd szegény 9 hetes amstaff:))

2014. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Hogy miért ez a fajta?

Mert nekem egy olyan kutya kell, amelyik "ronda", mert falu szélén lakunk. Okos, mozgékony, gyerekszerető kutya. És el sem tudok képzelni más típusú kutyát. Most van egy 10 éves cane corso, előtte pedig egy bullmaci volt.

Nem tudom elképzelni, hogy nekem valaha kistestű kutyám legyen, ahogy egy golden retrievert sem.

Nekem mindig ilyen kutyáim lesznek.

2014. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En személy szerint a nagyobb testű kutyákert rajongok inkább pl boxer, Golden retriever! Sajnos nincs kertunk a lakas 100negyzetmeter, kis termetű shih tzu! Ha sikerül végre házat venni kertel akkor lehet szó nagy kutyarol is! Nem szerettem volna egyenlőre olyat ahol a kutya setaltatja a gyereket és nem forditva! Fajtából adodoan nem egy véreb és ez azért jó dolog bár soha nem hagyom őket egyedül! Nagyon szépen viselkedik a kutyus is és a gyerekek is!:-) Remélem a későbbiekben sem okoz csalódást! Van időm csak a kutyusra és csak a gyerekekre is illetve közösen is! Mindent megteszek azért, h család tag legyen és ne csak egy kutya!:-)
2014. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Minden képpen várok vele. Kertes ház nem rég költöztünk ide. Csak párom is szeretné. Az az igazság én nem kölyök kutyába gondolokdok most. Egy 2-3 éves kutyiba gondolkodok. Most nem szeretném túlválalni magamat sem. Nem is a venni a jó szó örökbefogadni talán.
2014. máj. 28. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
1vagyok! En is szerettem volna örökbe fogadni inkább de párom azt mobdta vagy kölyök vagy semmilyen ugyanis egy menhelyi kutyarol sosem tudhatom mit élt át és hogyan reagál
2014. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó gondolat az örökbefogadás, de a helyedben még én is várnék, amíg a gyerekek nagyobbak lesznek.
2014. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Az örökbefogadás nagyon jó, és az is hogy nem kölyköt akarsz, hiszen így "megszabadulsz" a kölykökkel járó problémáktól. Én azt javaslom keress menhelyeket, és figyelgesd az oldalukat, néha menj ki. Amit nagyon fontosnak tartanék, hogy mielőtt elviszed a kutyát, keresd fel a környék legjobb kiképzőjét, és hívd el magaddal, hoy tesztelje a kutyát, menjetek sétálni, úgy, hogy ott a gyerek is. Keresgélhetsz a fajtamentőknél is. Bármikor befogadhatod, szerintem, a gyerek ha vele nő fel, akkor megtanul mindent, viszont alap, hogy a kutya és a gyerek ne legyenek egyedül, mindíg felügyeld.
2014. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha van kert,akkor lehet kint nyugodtan a kutya, így a gyerekek sem tudják esetleg állandóan zargatni. Én nem is gondolkodnék rajta, jönne a kutya,de biztos lenne neki elzárható kennel,ahová el tud vonulni és el is lehessen zárni.

Menhelyeken ha még nem is most lenne a kutyus elhozása én nézelődnék és mindenféle képen gondozók segítségét kérném, hogy gyerek mellé passzoljon, ne legyen félős. Könnyebb ha mondjuk kinéztek egy fajtát és a fajtamentőket felkeresitek.

2014. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!