Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, tenyésztő?

Mit gondoltok, tenyésztő?

Figyelt kérdés

Kutyát tervezek, vagyis már ki is választottuk és a foglalót is odaadtuk. A hirdetést a topapro.hu-n láttuk meg, és még aznap este felkerestük a tenyésztőt. Elmentünk a LAKÁSÁRA, és kiválasztottuk a kölyköt, megmutatta, hogy minden rendben vele, majd kaptunk egy tájékoztató jellegű papírt. 60000-ért árulta őket mellesleg. Sok rémhírt hallottam az internetes hirdetésekkel kapcsolatban, de azt gondolom rendes tenyésztők is hirdethetnek. Bevallom a törzskönyvre nem tértem ki, mivel a kölyök varázsától teljesen megkavarodtam. :D De szerintem nem ad. Mindegy ez nekem nem is baj, csak arra lennék kíváncsi szerintetek normális tenyésztő? Szerintem egy szaporító nem, ad tájékoztatást, nem mutatja meg a tápot, a szülőt, és nem várja meg a 8. hetet. A körülményekből az jött le, hogy tenyésztő, de azért a ti véleményetek is azért érdekelne.


Mit gondoltok róla? Tenyésztő?



2014. máj. 28. 17:49
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
54%
Nem, rendes tenyésztő valóban nem hirdet ilyen oldalakon. Ezen nincs is mit tovább ragozni.
2014. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
80%

Tenyésztőnél nem opció a tk.

Én még sosem adtam foglalót. Elmentem, megnéztem a (talán) 6 hetes kiskutyát, kiválasztottam és 8 hetesen amikor elhoztam, akkor fizettem.

Egy tájékoztatüt adni nem nagy cucc, bár ilyen tápot lehet mutogatni.

Szülőknek milyenek az eredményei?

És egyáltalán: milyen fajta?

2014. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
*bármilyen tápot
2014. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én is ezt gondoltam eddig, de szerintem egy szaporítót azért fel lehet ismerni. Jó körülmények között voltak. Ott volt az anyjuk, mutatott képet az apáról, mert valahol messze pároztatott, mutatta a kölyköket, hogy rendben vannak. Royal kanin-t kaptak, mondta, hogy voltak féregtelenítve, tájékoztatót is adtak, és mondták, hogy 8 hetesen lehet őt elhozni. Normális volt!!! Szeritnem egy tenyésztő elveszi a pénzt és 6 hetesen rúgja is ki őket a francba. Ráadásul valami szar tápot ad nekik. Én is azt gondolom, hogy ilyen oldalakon szaporítók hirdetnek, de ez az ember tenyésztőnek látszott!
2014. máj. 28. 17:56
 5/42 A kérdező kommentje:
Máltai selyemszőrű
2014. máj. 28. 17:57
 6/42 A kérdező kommentje:
Ja és tudom, hogy nem nagy cucc, de ha bele gondoltok, egy szaporító miért adna ilyet? Neki nem érdeke, hogy jó helyre kerüljön a kutya! Mellesleg tudjuk, hol lakik! Nem hiszem, hogy be merné vállalni!
2014. máj. 28. 17:58
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért adhatna törzskönyvet. De kérdezzél tőle hívd fel még pluszba. Vállal e garanciát stb.
2014. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Oké, de most őszintén, ti megvennétek a kölyköt, ha minden rendben lenne vele, és látnátok, hogy a többi is jó? Végül is, az egyetlen ami nem jó benne, hogy interneten hirdet. Igazából jogom se lenne kételkedni. Minden rendben volt nála. Szíve joga, hogy hol akar hirdetni!
2014. máj. 28. 18:03
 9/42 anonim ***** válasza:
93%

Egy tisztességes tenyésztőnek eszébe sem jutna ilyen helyeken hirdetni, ezt leszögezhetjük. Ettől függetlenül lehet, csak "érdekes" a tenyésztői hirdetési módszere. Egy tenyésztő minden esetben, magától ad tk. ez nem opció, kötelesség.

Az, hogy vett 6 éve egy Royal Canin tápot, és azóta annak a zsákjába önti a tescos tápot, sajnos sokszor egy "jó módszer" a megtévesztésre. Az apáról csak fényképem van, megint elég érdekes, egyenesen gyanús, fényképet én is tudok nyomtatni a netről... Persze, lehet igazat mond csak kicsit sok a gyanús körülmény. Az jó pont, hogy a lakásán voltatok, legalább nehezebben tűnik el.

Egy dologgal bizonyosodhatsz meg róla, hogy jó helyről lesz-e kölyköd. Kérd el a szűrővizsgálatok eredményeinek a papírjait. Ha tud mutatni, adni valódi, orvosi igazolásokat akkor megnyugodhatsz, hogy vagy tenyésztő vagy "jobbik fajta" szaporító.

Azért ha mégsem innen lenne a kölyök, keress egy normális, kétség sem fér hozzá kategóriás tenyésztőt, ott sem lesz drágább a kölyök, de még garancia meg minden más is lesz hozzá.

2014. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok. Igen, ha úgy gondolod minden rendben és jó egészségben vannak a kutyusok. De ezért kell a garanciára rákérdezni. Nálunk annak idején a görire is adtak ha bármi probléma kialakulna vagy születési rendellenesség derülne ki visszaveszi. Ha ezt beválalja igen megvenném.
2014. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!