Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadászösztön kiiktatása?

Vadászösztön kiiktatása?

Figyelt kérdés
nemrégiben megpróbálkoztam a nyúltartással - a 2 éves németjuhászomnak viszont kezdetektől más tervei voltak, már mikor először meglátta a két nyulat nagyon ráfeszült, csorgott a nyála, mereven figyelt, emelte a mellső lábát mint egy vizsla, de mellettem maradt. tudta, hogy nem szabad őket bántani, 1 hónapig működött is a dolog, de aztán egyszer mikor nem volt itthon senki levadászta és megette őket. a kérdés pedig: szerintetek le lehetne erről nevelni, vagy felejtsem el hogy valaha nyulat (vagy mást, mondjuk tyúkot) tartok?
2014. máj. 29. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtős. Minden kutyát kölyökkorában kell hozzászoktatni más állathoz. Ilyenkor már elég nagy kihívás szerintem. Vagy pedig úgy kell elzárni őket egymástól, hogy semmiképp ne tudjon hozzájuk férni.
2014. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Közös bandázásként felejtsd el a nyúl, csirke tartását.

Biztonságosan elkerítve , persze, tanítani a kutyának, hogy a kerítés mögött tabu. És nem egy hónap lesz az ilyen megtanulása.

2014. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kerítés mögött voltak a nyulak is, természetesen. nem "bandáztak" úgymond
2014. máj. 29. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:
meglehet. ha melletted tudja fegyelmezni magát, akkor az ösztönén tud uralkodni. Azt kell megtanulnia, hogy akkor is tabu ha nem vagy ott. Időbe telik. Addig tedd a nyuszikat ketrecbe, ott nem fér hozzájuk.
2014. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha hajlandó vagy kutyasuliba vinni,majd rendszeresen sportolni,meg levezetni az ösztöneit és nem sajnálod a bebukott nyulakat,lehet.
2014. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!