Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet adni egy ilyen pici...

Mit lehet adni egy ilyen pici kutyusnak?

Figyelt kérdés

Tegnap munkából hazafelé jövet egy kis amstaff jellegű kutyusba az út szélén. Szegényke nagyon félt, sírt. Bevittem a non-stop nyitvatartó állatklinikára chipet olvastatni, de nem volt benne. Az orvosnak sem volt tippje, hogy kié lehet. Nagyon pici kutyus, olyan 5-6 hetes forma, és iszonyatosan félt, azt mégsem akartam, hogy egy pici ketrecben legyen bezárva a klinikán. Szóval az orvos adott neki féreghajtót, és hazahoztam... este a klinika boltjában vettem neki konzervet, amit már meg is evett (tegnap este illetve ma reggel).

Mit lehet enni adni egy ennyire kicsi kutyának? Az előző kutyám 2 éves volt, mikor hozzám került, nem volt még ilyen kiskutyával dolgom, és nem akarok semmit elrontani, ha már így döntöttem, hogy magamhoz veszem. Gondoltam arra, hogy veszek neki valamilyen jobbfajta száraztápot és azt áztatva adom neki. Vagy esetleg húst (jó alaposan megfőzve persze) kaphat már ennyi idősen?


2014. máj. 29. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem kölyök konzerv és kölyök táp már mehet neki, a natùr csirkemelltől se hiszem, hogy lesz baja, de a google a barátod ;)
2014. máj. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Első egy nagy barom, vegyél közepes testű kölyök kutyának szánt tápot ( Josera ha nem akarsz drágát, Acana ha azt akarod, hogy egészséges legyen)
2014. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
The Az első válasszal mi bajod van kedVes második? Kölyök tápot és konzervet miért ne ehetne? Márkát nem ìrt. Én a josera Familyt mondanám 8 he
2014. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szòval bocsi az előző komiért, itt az egész:Az első válasszal mi bajod van kedVes második? Kölyök tápot és konzervet miért ne ehetne? Márkát nem ìrt. Én a josera Familyt mondanám 8 hetes koráig, utána pedig a josera kidset ajánlom. Ez egy jò táp, a hùs egyenlőre hanyagold, 10 hetes kora után szoktathatò apránként hozzá :)
2014. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Nektek, és annak is aki privátban írt. Brit Care Puppy-t vettem neki végül is, meg vettem kecsketejet is, abba áztattam be, tetszett neki nagyon. Elég sok féreg kijött belőle, és most látszik ahogy nincs felpuffadva a pocija, hogy elég alultáplált szegényke. De a kedve és a közérzete már sokkal jobb, remélem, minden rendben lesz vele.
2014. máj. 29. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves első és harmadik. Az a probléma vele, hogy még csak 5 hét körül van szóval most fejlődik ki az emésztő rendszere. A konzerv tele van olyan anyagokkal ami nem éppen kutyának való hiába kölyök konzerv. 1 éves koráig nagyon fontos mivel táplálod mert úgy fog alakulni egészségügyileg az egész élete. Áztatott tápot javasolok. Esetleg néha adhatsz még neki apróra vágott fútt húsokat is, de kicsit és keveset. Konzervet egyáltalán nem ajánlok ha nem akarod tönkre tenni vele a szervezetét. 1 éves kora után már azzal tömöd amivel akarod de addig csak minőségi táp. Ne nézz engem hülyének több éve tenyésztek kutyákat és több kiskutya kikerült már a kezem alól, tudom mi a jó és mi a rossz nekik. A hústól picit felhízik, de vigyázz, hogy ne legyen túlsúlyos mert az ízületekre nem jó. Legyél most sokat vele mert ez a szocializáció ideje, sétálni se menjél többet mint 3 lépés, inkább csak álljatok kint, hogy szokja a zajt az idegen környezetet.
2014. máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!