Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyusom. Szerintete...

Diamond05 kérdése:

Meghalt a kutyusom. Szerintetek segítene, ha szereznék egy új kutyust, vagy nem ajánljátok? Ha ugyan olyan fajtát veszek, mint amilyen az előző volt, akkor mindig a halott kutyusom jut az eszembe, vagy a fajta nem lényeges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Volt egy tüneményes kutyusom, akit mindennél jobban szerette és nagyon rég óta vágytam rá. Nagyon szerette az egész család és két hónapja elvesztettük. Nem volt idős, csak egy éves, de egyik pillanatról a másikra beteg lett és már ne tudtunk rajta segíteni. Szerintetek egy új kutyus segíteni? Szeretnék egy új kutyát, de attól félek, hogy nem fogom tudni úgy szeretni, mint a régit...

2014. máj. 29. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy új kutya nagyon sokat tud segíteni, hogy elfelejtsd az előzőt. Bár az elfelejtés nem jó szó erre, mert elfelejteni sosem fogod tudni, de segít, hogy hamarabb túl tedd magad rajta.

Megkérdezhetem egyébként, hogy mi volt a kutyus baja, hogy így egyik pillanatról a másikra elment?

2014. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már kétszer ez segített.

Most nem tudom, mit rakjak a mondat végére. :) vagy :(

Én mindig más fajtát vettem, de hasonló típust (nagytestű). Ugyanúgy fogod szeretni, de talán az első mindig egy kicsit különleges lesz, hiszen ő volt az első.

2014. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Várj egy kicsit, amíg a gyász enyhül

Rengeteget fog segíteni, mert a séta során nem a másik HELYE lesz melletted, hanem egy tüneményes új kutya

Nem úgy fogod szeretni, mert egy másik egyéniség lesz, de te se azt várd, hogy a régi kutya legyen. Te sem olyan vagy, mint a tesód

2014. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nem egészen három hete veszítettem el a második kutyámat. Nagyon-nagyon szerettem. Az első kutyám halála után négy hónappal jött hozzánk, de már korábban meglátogattam a tenyésztőjénél. Most van még egy másik kutyám is, akit pont azért is hoztunk, hogy ne maradjak kutya nélkül, ha elveszítem az öregebbiket (nagyon beteg volt szegény), de már tervezem, hogy hozok még egy kiskutyust, hogy megint ketten legyenek.

Jó dolog egy új kiskutya, de általában egy kis időnek el kell telnie a régi kutya elveszítése után, ami egy-két hónap minimum szerintem. Én végig ugyanannál a fajtánál maradtam, nem is tudtam volna mást elképzelni, de az első kutyám elvesztése után például más színű kutyust választottam, és most is azt szeretnék. Így hasonlít is, de mégis más. Lehet azt is, hogy ha lány volt az előző, most fiút vesztek, vagy csak egy más természetű kutyát.

Természetes dolog, hogy mindig eszedbe jut majd a halott kutyusod, akkor is, ha másmilyen kutyust hoztok. Még bűntudatod is lesz egy ideig valószínűleg, hogy most van egy másik kutya, akit szeretsz és akivel ugyanazokat a dolgokat csinálod. De ezek az érzések természetes dolgok. Hidd el, az új kutyának meglesz a saját kis helye a szívedben, attól még a régi kutyát is ugyanúgy fogod szeretni, de az újat is szeretheted attól még legalább annyira, hiszen vele is lesz egy csomó közös élményetek.

Szóval én azt tanácsolom neked, hogy szerezz majd egy új kutyust, de egy-két hónapot legalább várj vele. Segíteni fog, de hagyj egy pici időt magadnak még a régi kutyus meggyászolására.

2014. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha szereted a kutyákat akkor nyugodtan vegyetek újat!

Tudod a szeretet is olyan hogy egyszerre több embert is képesek vagyunk szeretni,ugyanúgy lesz ez a blökikkel is.Ami az új kutyát illeti,ne úgy gondolj rá hogy a régi helyére lép be hanem inkább mellé,gondolj úgy rá mintha testvére lenne a blöki :)

És még valami:Légyszíves menhelyről fogadjatok be kutyákat!Nagyon sok szeretetre méltó aranyos blökik vannak ,ha legalább egynek a sorsát jobbá tudod tenni az is számít! zoldmenedek.hu itt körbenézhetsz vagy [link]

Esetleg talán itt is akadnak blökik [link]

2014. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki szereti a kutyát és már volt neki, nehezen tud meglenni nélküle. Akármerre megy, minden kutyában azt nézni, hogy jó lenne-e az neki. Szerintem vigyél másik kutyát, de lehet, hogy jobb lenne, ha most más fajtát választanál, amelyikben majd nem az első kutyádat fogod látni, mert akkor csak "pótlék" lesz, pedig ő is egy igazi egyéniség.
2014. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Mindegy, hogy ugyanolyan fajtát veszel, vagy sem, mert mindig össze fogod hasonlítani.

Ha dobid volt, és most tacsid lesz, akkor is találsz hasonlóságot, vagy olyat, na ezt a dobim nem így csinálta volna.

2014. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
dobitacskó :)
2014. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha már új kutyában gondolkodsz,olyan hatalmas nem lehetett a gyászod.
2014. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szia. Szerintem nagyon sokat tud segíteni az új kutya. Nemrég nekem is sokat segített. Volt egy kutyám, aki megbetegedett és 99% volt, hogy nem marad meg :( és anyukám hozott nekem egy másik kutyust (mondjuk én erről nem tudtam csak mikor már hazafelé jött vele) , hogy ha bekövetkezik a legrosszabb, akkor az új kutyus segítsen a feldolgozásában. És pont az új kutyus érkezése után egy nappal a régi kutyám meghalt :( Nekem nagyon sokat segített a feldolgozásban, hogy nem maradtam kutyus nélkül , de persze így is nagyon fájt. Szerintem neked is sokat segítene. Az új kutyus fajtája és színe egyébként teljesen más, mint a régié, de szerintem ez nem nagyon számít.
2014. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!