Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Bullmastiff hajlamos megvéde...

T.G kérdése:

A Bullmastiff hajlamos megvédeni a gazdáját?

Figyelt kérdés
kutya
2014. máj. 29. 19:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ez sok mindentől függ, például attól is, hogy a kutya milyen körülmények között nő/nőtt fel. Másrészt pedig, hogy az adott gazdija hogyan viselkedik vele, hogy a kutya szereti e. Ja és persze attól is függ, hogy a kutyus, hogyan van tanítva.
2014. máj. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez nem fajtafüggő.

Bármelyik kutya tanúsíthat valamiféle ellenállást, ha a "falkát" támadás éri.


És bármelyik lehet hajlamos is, bár az régen rossz, ha arra van benne hajlam, hogy védelmező magatartást tanúsítson a gazdájával szemben.

2014. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

Gazdájával szemben? Ezt hol olvastad???

Igen, még képzés nélkül is hajlamos/hajlandó megvédeni a gazdáját. Állattól és embertől is. Tapasztalat.

2014. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem mert nagyon tetszik a bullmastiff és a pitbull is és nem tudom eldönteni melyiket vegyem meg
2014. máj. 29. 20:39
 5/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Na, aztán melyik miért tetszik? Volt már ilyen kutyád? Hol lakna? ÉS: Mennyi pénzt áldoznál rá??? (nem csak a vételár)

2014. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Annyi pénzt áldoznék rá amennyit kell . Volt-e már ilyen kutyám?? volt rotim és dobermannom . és hogy mi tetszik bennük?? a kisugárzásuk a viselkedésük nyilván én is halottam és olvastam olyan híreket hogy egy pitbull meg támadott egy embert. én ilyenkor elsősorban nem a fajtát hanem a gazdit hibáztatom hiszen az esetek 95% a gazdi a hibás
2014. máj. 29. 21:25
 7/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Csak azért kérdeztem, mert sok az olyan, aki "kell-egy-pitbull-ingyé-de-jó-vad-legyen-és-villogni-akarok-vele-és-sose-volt-ilyen-kutyám". :)

Nekem volt bullmacim, a volt férjemnek dobija, most cane corso van és szombaton megyek az amstaffomért.

Mindegyik nagyon jó kutya, ha nem idegbajos. :)

2014. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Megfelelő ösztönű felnőtten képes valós helyzetben megvédeni a gazdáját.
2014. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utánaolvastál a fajtának?

Tudod, hogy mire használták korábban?

Az éjszakai vadőröket védte.


A két fajta elég messze áll egymástól, minden tekintetben. A bullmacit elég könnyű lefárasztani, utána elfekszik egy sarokban. Amíg a másik egy terrier, akivel érdemes valamilyen sportot választani (akár többet is).

Mindkettő illene az életviteledhez?


Egyébként nekem bullmacim van, ha szükség lenne rá, besegítene, ha baj van.

2014. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Gazdájával szemben? Ezt hol olvastad???"


...a gazdájával szemben tanúsít VÉDELMEZŐ MAGATARTÁST!!!


A fogyatékosok és a gyengébb szövegértők kedvéért körbemagyarázom ennek a jelentését.


Ez nem azt jelenti, hogy a gazdájával szemben lép fel támadólag, hanem hogy őt védelmezi, vele kapcsolatosan, vele szemben viselkedik védelmezően.


Az, hogy hajlamos/hajlandó, több szempontból kerülendő dolog.

Egyrészt egy saját döntésből, kéretlenül történő védelem a legritkább esetben kontrollálható.


Másrészt védeni csak a gyengéket kell, egy erős, határozott, nyugodt kisugárzású gazdát egyetlen kutya sem fog csak úgy magától automatikusan megvédeni.

Tehát ha egy kutya saját magától úgy dönt, hogy a gazdája védelemre szorul, az régen rossz, mivel az egy elég egészségtelen felállás, hogy a kutya egy gyenge, védelemre szoruló falkatársat lásson a saját gazdájában.

2014. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!