Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggel óta sántít a kutyám....

Reggel óta sántít a kutyám. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

6 éves, keverék (border collie és belga juhász), picit túlsúlyos és sokat lépcsőzik. Kertes házban lakunk.

Tegnap este még semmi különöset nem fedeztem fel rajta, reggeltől sántít a bal hátsó lábára.

Semmi rendelleneset nem láttam rajta (hogyan vizsgáljam meg tüzetesen ???). Tapogattam a lábát, míg feküdt, de nem fáj neki, nem rántja el. Keveset evett. Alig mozog,többnyire fekszik.

Nyilván forduljak orvoshoz, de azt csak utolsó lehetőségként jön számításba,(a kutya érdekében) amióta az az állatorvos, aki kezelte korábban, meghalt. Hány napot várhatok, amikor végképp orvost kell hívni hozzá ? Ha ízületi gyulladása van (tegyük fel) mivel kezelhetném házilag ? Engedjem naponta maximum kétszer lépcsőzni vagy akadályozzam meg ? Hány napig ?

Olvastam a zöldkagylóról, ha holnap veszek neki, hány nap múlva lesz hatása ? Érdemes ?



2014. máj. 29. 20:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

1. ha már te magad észrevetted h túlsúlyos a kutyád mér nem fogalakozol e ügyben vele? kicsit kevesebb kaja és több mozgás és rövid idő alatt rendbejön

2.igenis minél hamarabb doki, itt bármi lehetséges, ha meghalt (sajnálom) az állatorvosotok akkor az oltásai sincsenek meg? keresettek egy újat és ha holnapra se javul vigyétek el, ilyennel nem lehet várni!

2014. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
6 éves nagytestű. Könnyen lehet elváltozás már a hátsó részén. Gondolom, nem volt soha megröntgenezve, hogy van-e dp, vagy nincs? Lehet pl szalagszakadása is. keress másik orvost és nézesd meg a kutyádat alaposan. Ennyit megérdemel 6 év után.
2014. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
13%
Lehet, hogy ízületes a kutya. Másik állatorvost kell keresned. Csak kérdezem: honnan veszed, hogy az állatorvos miatt halt meg a kutyusod?
2014. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha már olvastál a zöldkagylóről, akkor azt is olvasnod kellett volna, hogy minimum 2 hét, mire eredmény látszik.

Aztán ha nem ízületi probléma, akkor elb.tál 2 hetet az életéből.

És nyilván nem lépcsőzetetünk egy túlsúlyos, fájós lábú kutyát.

Mi az, hogy az orvos az utolsó lehetőség? Nagyon nem szeretnék a kutyád lenni. Ha nem tetszik az állatorvos, keress másikat.

2014. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
Hármaska: Szövegértés egyes, ülj le.
2014. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

"Nyilván forduljak orvoshoz, de azt csak utolsó lehetőségként jön számításba,(a kutya érdekében)"


Ez meg mi..? Kérlek téged, ha legközelebb lebetegszel, de már csak vonszolni tudod magad, akkor se fordulj orvoshoz. A saját érdekedben(?) Vagy csak a kutyát fosztod meg tudatosan a szakszerű segítségtől, magaddal szemben odaadóbb vagy?

2014. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván forduljak orvoshoz, de azt csak utolsó lehetőségként jön számításba,(a kutya érdekében) amióta az az állatorvos, aki kezelte korábban, meghalt."

Én ezt úgy értelmezem, hogy volt egy jó doki, aki meghalt, aki meg most van, az annyira sz.r, hogy a kutya érdekében nem viszi hozzá, akkor sem, ha beteg.

Kérdező?

2014. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg így értelmezte a kérdező. Nem tudom, hol laksz, de biztos több állatorvos is van. Mindenképp keress egyet, remélhetőleg nem súlyos, de ne lépcsőztesd. Házilag inkább ne próbálkozz, amíg egy orvos nem látta.
2014. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Vannak, akiknek gondjai vannak a szövegértéssel: volt egy bevált állatorvos, aki bírta a bizalmamat, de sajnos meghalt. (Nem a kutyám halt meg,hanem az orvos ! Míg élt az orvos,kezelte amikor szükség volt rá, a kutya megkapta a tőle az oltásait, az utolsót pedig már egy másiktól. )Van két állatorvos a településen, de a kutya érdekében nem fordulnék egyikhez se, egyelőre. Ezt most nem akarom kifejteni.

Szóval hagyjam lépcsőzni vagy ne ? Emeletes a ház és szeretne feljönni...nagyon szeretne melletem lenni.

Az emeleten lakom, ez a gond.

Vagy tartsam fenn, magam mellett és ne engedjem le ?

Biztosan megterhelő neki a lépcsőzés.

Nem nagytestű a kutya, hanem közepes: a normál súlya 19-19,5 kg. Most valszeg picit több. Gondoltam nyárra úgyis lefogy magától, mert nyaranta mindig sovány volt.

2014. máj. 29. 21:32
 10/23 anonim ***** válasza:
más városban állatdoki? tényleg ne húzd sokáig! am ne hagyd így lépcsőzni, ink cipeld ha kell 20 kg csak elbirsz
2014. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!