Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a menhelyről...

Diamond05 kérdése:

Mi a véleményetek a menhelyről befogadott kutyáról?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves öcsém és az érdekelne, hogy nem hajlamos-e agresszióra egy ilyen kutyus. Mi a véleményetek róluk? Tényleg sokkal hálásabbak, mint a többi kutya? Betegesek, vagy ne?

2014. máj. 29. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Aranyos öcsid lehet.

Amelyik agresszív, azt kikezelik belőle. Általában azért agresszívek, mert rosszul bántak velük, de ha jól vannak tartva akkor nem lesznek azok. A legtöbb viszont barátságos, sok közülük igen közvetlen, de van amelyik félénkebb. Nagyon hálásak, rengeteg szeretet adnak. Hogy beteges-e, sok mindentől függ, pl a korábbi tartástól is.

2014. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyeken különböző természetű és korú kutyák vannak. Azért, mert egy kutya menhelyi, nem jelenti azt, hogy pontosan olyan a természete, mint a többinek.

Meg kell választani a menhelyt, ahonnan kutyát akarsz kihozni. A gondos helyeken amúgy is megkérdezik, milyen családi körbe kerül a kutya? Az ottani dolgozók ismerik a kutyáikat. Így tudnak ajánlani nektek megfelelőt.

2014. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem tudja összekötni ezt az egész "most engem örökbe fogadtak, és ezért jobb lett nekem" dolgot, ezért nem is érez hálát miatta.

A menhelyes kutyák hajlama az agresszióra ugyanolyan, mint a többi kutyáé.


A menhelyeken nagyon sok féle kutya van. Vannak betegek és viselkedésproblémások is. Kutyasulin is sok olyannal találkoztam, aki azért járt oda, mert a befogadott kutya ki akart nyírni minden szembejövő kutyát.


Viszont vannak teljesen egészségesek és nem problémás kutyák is a menhelyeken. Ha kaptok segítséget a választásnál, akkor ugyanakkora esélyetek van nektek megfelelő temperamentumú és totál biztonságos kutyát hazavinni, mintha tenyésztőhöz mennétek. Sőt, felnőtt kutya esetében még nagyobb is, mert kölykök közül nehezebb a megfelelőt kiválasztani.


A lényeg, hogy ésszel válasszatok, és ne a bociszemek alapján.

2014. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A menhelyen ismerik az oda bekerült kutyák természetét.Átalában meg nem lehet azt mondani,hogy a menhelyes kutya ilyen vagy olyan,pont olyanok,mint bármilyen más négylábú.Nevelni kell,meg a z ismert tulajdonságai és szimpátia alapján választani.
2014. máj. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A menhelyben az a jó, hogy nem csak hogy többé-kevésbé ismerik a kutyákat és tudnak olyat ajánalni, ami illik hozzátok, hanem erről személyesen is meggyőződhettek. Kimehettek többször is látogatni a jelölteket és azt hozzátok el, amelyik hozzátok a legjobban illik (és amelyikhez ti is illetek).


Minden kutya "hajlamos" az agresszióra, ez nevelés és tapasztalat függvénye. Ha kiskölyköt hoznátok, azt is el lehetne rontani úgy, hogy később bajok legyenek belőle. Ezért kell a menhelyes kutyákat megismerni személyesen. Amelyik problémás, arról úgyis mondják, mert különben visszavinnétek.


Ez egy szentimentális tévhit, hogy a menhelyi kutya hálásabb, mint a többi. Ugyan olyan, mint a többi. Még ha a legelesettebb, legkevesebb kutyát hozzátok is ki, pár nap alatt kinyílik a csipája ha nem bántok vele következetesen és szigorúan már az első perctől kezdve. Fontos a határozott fellépés már az elején, úgymond "be kell mutatkozni" a kutyának, persze szeretettel, de nem kizárólag "jajdecukivagy egyemmeg" módon. Amikor a kutya már otthon érzi magát nálatok, az ottani helyzethez alkalmazkodik és nem gondol arra, hogy "jaj, a kedves gazdám megmentett, örökké hálás leszek neki"! Ugyan úgy sz.rni fog a fejedre, mint egy elkényeztetett csivava, ha úgy bánsz vele.


Egyébként nagyon jó kutyák vannak a menhelyen, bármilyet is szeretnél, fogsz találni neked valót.

2014. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem számít, milyen kutyát fogadtok be: a legszelídebb kutyát is el lehet kapatni rossz neveléssel -azaz a következetes nevelés hiányával(!)- annyira, hogy végül neki merjen támadni a "falkájának".
2014. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy 5 éves kan keverék foxim. Édesanyám születésnapjára Tiszaújvárosból, menhelyről hoztunk mellé egy 1-2 éves kan keverék foxit. Eleinte szerencsétlen jövevény szarni sem tudott a régebb óta itt lévő kutyánktól, mindenhova követte :D Most már nagyon jól elvannak, néha a régebbi helyre teszi ha kötegszik vele és ennyi, VISZONT!!!


Barátnőmmel hoztuk el kocsival, én vezettem, ő pedig hátul fogta a kis vakarcsot. Elképesztő mennyire lehetett látni rajta, hogy be van zsongva. Azóta akármikor lehajolok hozzá, meg sem kell simogatnom, elkezd nyalogatni. Teljesen olyan mintha azt mondaná, hogy köszönöm. Aki alapból ideszületett nem ennyire hálás. Szóval én csakis jókat tudok mondani a menhelyi kutyusokról, főleg most, hogy az enyém leszokott a garázsban lévő cipők kihúzásáról :D:D

A menhelyen kérdezd meg az ott dolgozókat, hogy melyik kutyát ajánlanák neked. Mondjuk én nem szívesen néznék körül ott, a szívem szakadna meg a többi láttán :/ Amikor elhoztuk az új kutyust, akkor is benéztem és áá a sok zabálnivaló kutyus ott nézett, szomorú nagyon és minden tiszteletem a menhelyen dolgozó embereknek.

Hozzál menhelyről, élete végéig hálás lesz neked!

2014. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!