Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemtudom megtaníttatni a...

Nemtudom megtaníttatni a kutyámmal, hogy a házából ne húzza ki a takaróját, hogyan tudnám rávenni?

Figyelt kérdés
Már számtalanszor rácsaptam az orrára, amikor kihúzta vissza raktam, leszidtam, de még mindig ezt csinálja.

2014. máj. 30. 09:42
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Azért húzza ki, mert zavarja. Főleg esős időben, megszívja magát nedvességgel, és azt hiszem, esőben egy nedves takarón senki sem feküdne. Tegyél be neki szalmát, azzal nem lesz baja, mert természetes, és a nedvességet levezeti az aljára, így a felső rész hamar szárad.
2014. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de nem lesz nedves, mert elég zárt a háza, és a párásabb időbe is megvédi, kivéve mikor kihúzza és tiszta víz lesz az egész. De a lábtörlőt is elhúzgálja és szétrágja, pedig nagyon sok rágójátéka van, meg sokat játszok vele.
2014. máj. 30. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha sok kutya között dolgoznál, hamar rájönnél, hogy az nem neki való. Tudod, hány takarót kell levágni róluk, mert addig ráncigálják, tekeregnek, míg végül úgy magukra csavarják, hogy eláll a vérkeringésük?
2014. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ebbe nem tud belecsavarodni, nem olyan nagy, ezek szerint adjak alá mást, vagy feküdjön az üres házba?
2014. máj. 30. 10:32
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Mikor esik az eső, és a kutya nedves...a rongy felszívja róla a nedvességet. Ültél már rá véletlenül nedves ruhára, vagy törölközőre? Ugye, milyen kellemetlen? Ha meg rág, az csak annyit jelent, hogy nincs lefárasztva.
2014. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én inkább arra tippelnék, hogy szórakozásból hozza ki és rágja. A takarót lecserélném, mert ahogy már írták, átnedvesedik - nem azért, mert beesik az eső a házba, hanem mert a kutya a lábán, a szőrén beviszi a nedvességet. Télen ebből olyan gond származik, hogy ez a nedvesség, a hó a takaróra ráfagy és kőkemény lesz, tehát télire biztosan már megoldást kell találni.


Én készítenék a bejárathoz egy kb. 10 centis küszöböt, hogy ami bent van a házban, kevésbé potyogjon ki és tennék be neki szalmát bőségesen, annál jobb nincs. Alá még esetleg lehet próbálkozni víztaszító anyagból készült párnával, de szerintem a szalma elégséges, mert puha, meleg és felszívja a nedvességet. Időnként persze cserélni kell.

2014. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oo köszönöm hasznos tanács,kedves megfogalmazás! Nem pedig rossz gazdának feltüntetni és a hibákat sorolni tanács pedig annál kevesebb :DD
2014. máj. 30. 12:09
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Ne tegyél be takarót. Az csak játék széttépkedni. Egyébként sem tudja magára húzni, tehát nem fogja melegíteni.
2014. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!