Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tartjátok kicsit durvának...

Nem tartjátok kicsit durvának a Prey modellt?

Figyelt kérdés
Én mostanában ismerkedtem meg ezzel a barf és prey szerű étrenddel. A Barf oké, teljesen logikus, de mondjuk nekem itthon egy kuvaszom van, akinek ha odaadnék egy egész csirkét, kacsát, nyulat, simán fel tudná zabálni. De ettől nem fog a kutya átalakulni? Mert nekünk speciel nincsenek háziállataink, de ez által nem nézné pl a tyúkot zsákmánynak, amire vadászna? Meg azért úgy gondolom kivitelezhetetlen a dolog, hisz honnan szerez az ember minden áldott nap egy frissen leölt szárnyast vagy nyulat? Mert pl fagyasztva nem lehet odaadni a kutyának.
2014. máj. 30. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Miért alakulna át? Ha egy kutya nem vadászott korábban élő állatra, hanem békésen elvolt velük, akkor nem fog attól vadászni rájuk, mert vacsorára csirkecombot kapott...


Nem kell frissen leölt állatot adni. Megveszed szépen a piacon nagy mennyiségben, berakod a mélyhűtőbe és minden nap reggel annyit leveszel, amennyit a kutya este megkap. Estére kiolvad.

2014. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem durva, a preynek is több formája létezik.

Lehet adni nyúzva, mindenestől.

"fagyasztva nem lehet odaadni a kutyának." - hát akkor kiolvasztod és úgy kapja :D


Az én kutyám rendszeresen kap egész nyulat (nyúzva) és egy törpenyúllal él együtt, eszébe nem jut levadászni.

2014. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Számomra meglepő, de megnyugtattatok. Mondjuk én inkább maradok a barfnál, de a válaszaitokat köszönöm! Még egy kis off belejön: ha nem régkezdtem olvasgatni a barf után, szóval nem tudok mindent, már akkor is kezdjem el e szerint etetni, vagy majd ha csak mindent alaposan átolvastam?
2014. máj. 30. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Én parás voltam, 2 hónapig csak olvastam és régi barfosokat faggattam :D

Te döntésed :)

Ha úgy érzed, felkészült vagy, mindent tudsz a kezdeti lépésekről, akkor hajrá :)

Én egyébként kipróbáltam a BARF-ot is (klasszikus 30/40/30 arányokkal) és a Preyt is (80/10/5/5) arányokkal, visszaálltam végül BARF-ra, de teljesen más arányokban :)

Majd kitapasztalod te is, hogy mi a jó a kutyádnak!

2014. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Nincs baj se a barf-al se a prey-el. Szerintem sokkal jobb mint a táp. Mindezek mellett szerintem mind a kettő kissé túl van misztifikálva. Értem ez alatt az ilyen-olyan %-os megoszlást, szinte grammra kimérve mindent. Ez már kissé túl tudományos és felesleges. A kutyának 3 dolog kell a kajába. Hús (ez lehet belsőség, fehér hús, vörös hús, hal, vad, bármi - és ezen belül is lehet csontos hús vagy húsos csont), kell neki egy minimális ballaszt (valamilyen gabona őrlemény megfőzve) és valamennyi zöldség (ami nem fújja fel, pl. sárgarépa).


De nem kell ezeket kiméricskélni, hanem szemre szépen. És a kutyát is szemre kell etetni. Ha kissé túl sok bordája van kint, akkor többet kell adni. Ha még csak kitapintani sem lehet a bordáit, akkor kevesebbet. A lényeg, hogy a kutyát szikáran kell tartani, főleg 1-1,5 éves korukig (fajtától függően), amíg nőnek. Utána egy nagyon picit el lehet engedni, de ne legyen kövér. És sok-sok séta.

2014. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem állítom, hogy van összefüggés, de a kutyám 3 nappal azután hogy először kapott nyers húst, levadászta és megette a kerítés mögött ketrecben tartott nyulaimat.

előtte 1 hónapig nem volt gond, tudta hogy nem szabad. (ez volt az első próbálkozásom haszonállat tartására)

2014. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy döglött állatot adsz neki nem fogja megenni az élőket meg levadászni.Ha le is vadássza táp melett is megcsinálja mivel egy ragadozó állatról beszélünk benne van a vérükben a dolog.Ha adok enki egy nyúzott nyulat az nem tudja, hogy az nyúl volt nah remélem érted.
2014. aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!